facebook

Здеруть від 1700 до 1,7 млн ​​грн: українцям готують нові штрафи – за що хочуть карати

Українцям готують нові штрафи, за що каратимуть
У КМДА планують збільшити штрафи та посилити відповідальність за пошкодження культурної спадщини. Ця інформація була розміщена на офіційному сайті КМДА.


Міська влада Києва створює правові запобіжники, які унеможливлюють доведення до руйнування історичних пам’яток у столиці.

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко повідомляє: «На жаль, ми бачимо нерідкі випадки, коли історичні будівлі руйнуються. Тому місто розробило додаткові правові механізми, щоб отримати реальні важелі впливу на недобросовісних власників, які доводять пам’ятники до руйнування або їх просто знищують».

Зокрема, міська влада долучилася до розробки законопроектів №11458 та №11459. Ці проекти пропонують посилити адміністративну та запровадити кримінальну відповідальність для недобросовісних власників історичних об’єктів, а також передбачають можливість примусового викупу об’єктів культурної спадщини у власність громади.

«Наразі штраф за недотримання законодавства з охорони пам’яток становить лише 1700 грн для фізичної особи або 17 000 для підприємства. Ми ініціювали підвищення штрафів від 50 до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 850 тис. до 1,7 млн. грн.

Також ми пропонуємо запровадити кримінальну відповідальність за злочини проти культурної спадщини та передбачити можливість примусового викупу пам’ятників у комунальну власність, якщо власники своїми діями сприяють їхньому знищенню», – розповіла Старостенко.

За словами заступника Кличка, додаткові запобіжники від руйнування пам’яток створюються і на рівні міста. Зокрема, на повторне оприлюднення подано доопрацьований проект рішення Київради «Про окремі заходи щодо збереження будівель та споруд, рік будівництва яких становить понад 100 років у м. Києві».

Їм передбачено, що у разі проведення робіт у будинках віком від 100 років, які не мають статусу об’єкта культурної спадщини, контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою видають виключно у разі надання замовником будівництва рішення Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту.

Також пропонується зобов’язати власників відновити власним коштом будівлі старше 100 років у разі їх пошкодження чи руйнування.

«Також спільно зі спеціалістами та учасниками робочої групи ми напрацьовуємо низку ініціатив, які стануть основою для нового рішення Київської міської ради. Зокрема, про запровадження чітких критеріїв для визначення цінної історичної забудови, які вичерпують перелік таких об’єктів та порядок їх використання», – наголосила Ганна Старостенко.

Джерело.

Close