Тариф на доставку газу збільшать
В Україні до кінця квітня наступного року вартість газу для населення не зміниться. Однак кількість компаній, що постачають паливо побутовим споживачам, у вересні скоротилася. Тож з 1 листопада діятиме менше пропозицій. Про це повідомляє видання ГазПравда.
Кабінет міністрів офіційно продовжив дію спецзобов’язань (ПСО) щодо постачання газу. Згідно з рішенням уряду, до кінця наступного опалювального сезону, тобто 30 квітня 2025 року, ціни на газ для споживачів гарантовано не зміняться. Йдеться, зокрема, про побутових споживачів, тобто населення, а також виробників тепла, електрики та операторів газорозподільних систем.
Залежно від категорії споживачів вартість блакитного палива від Нафтогазу коливатиметься від 7 грн 42 коп до 16 грн 50 коп за кубометр. Для населення ж газ і надалі коштуватиме 7 грн 96 коп за куб.
Тариф на доставку газу перерахують
Із 2025-го тариф на доставку газу перерахують для всіх. Сам тариф на доставку не змінився, однак у платіжці також враховують і обсяг споживання за газовий рік, який закінчився у вересні 2024-го.
“Важливо вчасно передавати показання газового лічильника. Однак саме на початку жовтня це особливо важливо. Адже у вересні завершується так званий газовий рік. І саме від спожитого обсягу з 1 жовтня 2023 по 30 вересня 2024 року залежатиме, скільки ви платитимете за доставку блакитного палива у 2025 році”, – йдеться в повідомленні.
Тож у ваших інтересах пересвідчитися, що в цю газову статистику увійшли лише актуальні дані про реально спожите паливо. Самі тарифи на розподіл газу під час війни не зміняться. Ці тарифи різні залежно від оператора газорозподільної мережі. Їх можна знайти на сайті своєї компанії. Незмінність тарифу не означає, що не зміниться сума.
Крім самого тарифу, також впливає і об’єм споживання. Загальні обсяги споживання газу протягом попереднього газового року ділять на 12 місяців і множать на тариф. Якщо зріс обсяг споживання, більше доведеться платити й за доставку газу.
Вартість транспортування газу в Україні коливається від 0,38 до 2,39 гривні за кубометр і залежить від регіону. Чим більше споживачів, тим нижчий тариф, оскільки витрати на підтримку газової інфраструктури розподіляються між більшою кількістю людей.