Призов на військову службу в грудні відбуватиметься, як і раніше – відповідно до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Як інформує “РадіоТрек”, мобілізації підлягають усі військовозобов’язані українці віком від 18 до 60 років, які не мають відстрочки від військової служби, бронювання та визнані військово-лікарською комісією (ВЛК) придатними для несення служби в лавах ЗСУ.
Мобілізують такі категорії військовозобов’язаних:
від 18 до 60 років, якщо є досвід військової служби, а також тих, хто був знятий з обліку, але визнаний придатним під час воєнного стану (до 4 лютого 2025 року їм потрібно буде пройти ВЛК);
від 25 до 60 років, якщо немає військового досвіду, а також тих, хто мав статус “Обмежено придатний” під час воєнного стану (цій категорії також потрібно пройти ВЛК).
Згідно із законодавством військовозобов’язані в Україні – це громадяни, у яких прописаний такий статус. Сюди належать, наприклад, ті, хто закінчив військовий виш або пройшов службу в армії. Без статусу “Військовозобов’язаний” до 25 років – це призовник, який може піти служити виключно за своїм бажанням.
“Наразі мобілізують насамперед тих, хто не має підстав на відстрочку або не оформив її належним чином. Оскільки тривають мобілізаційні заходи на вулиці, то під мобілізацію першими підпадають ті люди, яких знайшли. До лав армії беруть чоловіків мобілізаційного віку – від 25 до 50 років”, – розповіла адвокатка Тетяна Савченко.
У дещо іншому форматі здійснюється мобілізація після 50 років – Україна закликає чоловіків від 50-ти до 60-ти, але для їхньої мобілізації необхідний окремий наказ Генштабу ЗСУ.