facebook

ТЦК підготували нові заходи проти ухилянтів, водії налякані посиленням мобілізації: втрата бронювання, штрафи, ЗСУ

Українці, які порушили правила військового обліку та мобілізації, можуть не лише отримати штраф, а й втратити право керувати автомобілем на строк до 5-7 років.

Як інформує “РадіоТрек”, у законі про посилення мобілізації прописано обмеження у праві керування транспортним засобом. Вони можуть застосовуватися, якщо людина не з’явилася до ТЦК та СП добровільно або за порядок денним для оновлення даних.

Ці санкції можуть бути введені лише за рішенням суду, після відповідного звернення ТЦК. Попередньо порушник потрапляє у розшук та його спробують доставити до ТЦК та СП співробітники поліції. Якщо ухилянта не вдається розшукати – далі суд та санкції. Якщо водію обмежать у праві керувати транспортним засобом, то обмеження діятимуть доти, доки громадянин не виконає вимоги та не з’явиться до ТЦК.

МВС та Мін’юст погодили свої дії у разі, якщо після впровадження санкцій громадянин продовжить користуватися автомобілем. Так, якщо його спіймають, наприклад, на блокпості, то покарання посилиться – його позбавлять прав на строк від 3 до 6 місяців та випишуть штраф у розмірі 20 400 гривень.

При повторному порушенні людині можуть заборонити керувати автомобілем терміном до 5-7 років, а також змусять заплатити 40 800 гривень штрафу. В окремих випадках допускається конфіскація транспортного засобу.

Як інформує “РадіоТрек”, статус інвалідності у зв’язку з реформою МСЕК, яку запускає Міністерство охорони здоров’я, скасовувати не будуть. У цьому запевнила перша заступниця міністерки соціальної політики України Дар’я Марчак.Зокрема, вона зауважила таке:

“Міністерство соціальної політики не має відношення до встановлення інвалідності. На сьогодні цим займаються МСЕК. А статус інвалідності є тригером для надання різних типів соціальної підтримки.

Наскільки я знаю, МОЗ запропонувало законопроєкт, яким пропонується ліквідація МСЕК. Однак можу вас переконати, що статус інвалідності ніхто не скасовує”,– наголосила вона.

За словами Марчак, Міністерство соціальної політики навпаки хоче прискорити процес отримання соціальної допомоги, а не відбирати її.

“Що відбувається сьогодні? Наприклад, людина працює і трапляється нещасний випадок на виробництві, складний перелом, йому необхідний тривалий лікарняний та реабілітація. Проте, нинішнє законодавство дозволяє перебувати на лікарняному до 120 днів. Після цього роботодавець має право звільнити працівника та припиняються будь-які виплати. Єдиний спосіб отримати підтримку від держави – оформити статус особи з інвалідністю, адже лише після цього людина знову отримує допомогу. І йдеться не лише про виплати, а й про надання допоміжних засобів реабілітації, протезування, догляду. Логіка реформи, яку ми розробили, це суттєво прискорити всю цю допомогу, не чекати, доки людина отримає статус особи з інвалідністю”, – наголосила заступниця міністерки соцполітики.

За її словами, в системі фіксуватиметься, що людина має складні травми або пошкодження здоров’я, що передбачає тривалий період відновлення, а ця інформація зі сфери охорони здоров’я передаватиметься в систему соціального страхування та соціальної підтримки.

“Це означає, що ми маємо використати всі можливості для підтримки людини. Якщо потрібні соціальні послуги, ми їх надаємо. Якщо людині важко пересуватися, забезпечуємо догляд. Якщо потрібно півроку реабілітації, щоб навчити людину ходити чи надати їй необхідні реабілітаційні засоби, це також має бути організовано”, – додала Марчак.

Джерело.

Close