facebook

Справжнє лихо під Новий рік: великий банк раптово збанкрутував, що буде з грошима людей

НБУ визнав неплатоспроможним “Комерційний інвестиційний банк” (“Комінвестбанк”). Причиною стало неприведення банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства – у т.ч. нормативно-правових актів Національного банку України.


Втім, зазначили в НБУ, вкладникам цієї установи нічого не загрожує – кожен із них отримає відшкодування у повному розмірі вкладу, включаючи відсотки. У Нацбанку зазначили:

Станом на 1 листопада 2024 року частка установи на ринку складала 0,04% усіх активів платоспроможних банків.
Відповідно, віднесення “Комінвестбанку” до категорії неплатоспроможних “не вплине на стабільність банківського сектору України”.
Як розповіли у Нацбанку, у серпні-2024 правління регулятора віднесло “Комінвестбанк” до категорії проблемних. Підставою для такого рішення стало здійснення ним “ризикової діяльності, що становить загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів”.

Виявлено ж це, наголошується, було за низкою ознак. Зокрема:

Неналежною організацією системи внутрішнього контролю, включаючи систему управління ризиками.
Недостатністю доходів.
Це, зазначається, створювало ризик зменшення регулятивного капіталу банку.

Порушенням встановлених Національним банком пруденційних нормативів капіталу.
Виявленням систематичного подання та оприлюднення недостовірної інформації та звітності з метою приховування реального фінансового стану банку.
“Встановлено, що з дня віднесення “Комінвестбанку” до категорії проблемних банк продовжує здійснювати ризикову діяльність та систематично подавати і оприлюднювати недостовірну інформацію та звітність з метою приховування свого реального фінансового стану. А менеджмент та власники істотної участі не вжили належних заходів для запобігання віднесення Банку до категорії неплатоспроможних”, – констатували в НБУ.

Водночас у Нацбанку запевнили: кожен вкладник “Комінвестбанка” отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування. Воно складатиметься з:

повного розміру вкладу;
відсотків, нарахованих “станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку”.
Втім, можливі винятки. Вони передбачені ч. 4 ст. 26 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

“Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам АТ “Комінвестбанк” станом на 21 листопада 2024 року становить 432 млн грн. Станом на 4 грудня 2024 року обсяг високоліквідних активів Банку, враховуючи ОВДП (облігації внутрішньої державної позики. – Ред.) та депозитні сертифікати, становить 890 млн грн”, – розповіли в НБУ.

Джерело.

Close