facebook

Вже офіційно: через мобілізацію це зробили 1,2 млн чоловіків – нардеп розповіла, що з ними буде

З початку повномасштабної війни Україна зіткнулася з багатьма викликами, один із яких – масовий виїзд громадян за кордон. Особливо гостро постає питання нелегального виїзду чоловіків призовного віку, які уникають військового обліку. За даними народного депутата України Ганни Скороход, кількість таких осіб може сягати 1,2 мільйона.

Докладніше про те, скільки українських чоловіків, які втекли за кордон від мобілізації, повідомляє Telegram-канал “Україна в шоці”.

Інформація про кількість ухилянтів прозвучала в контексті обговорення створення нового Міністерства національної єдності, основним завданням якого є повернення українців додому та зміцнення зв’язків із діаспорами за кордоном.

З початку воєнного конфлікту тисячі українців поїхали за кордон у пошуках безпеки. Однак серед них значна частина чоловіків призовного віку, які залишили країну нелегально, уникаючи обов’язкового військового обліку. За словами Ганни Скороход, ситуація має масштабний характер.

На початку листопада український уряд оголосив про створення нового Міністерства національної єдності.

Офіційно його завдання – повернення українців на батьківщину, підтримка їхніх прав за кордоном та зміцнення зв’язків з українськими громадами в інших країнах. Проте Ганна Скороход бачить у цій ініціативі приховані політичні мотиви, пов’язані із підготовкою до майбутніх виборів.

“У нас є розуміння, скільки людей за кордоном приблизно, але ж ви не знаєте, скільки знаходиться чітко в Польщі і як вони розподілені по регіонах. Скільки у Варшаві, скільки у Кракові, скільки у Вроцлаві. Тобто це теж політично відіграє роль. І я думаю, що потім вестимуться переговори, як це провести там Консульські установи — давайте чесно, вони не витягнуть. додана, але потрібна авторизація. І для авторизації за кордоном ти маєш стояти на обліку, а у нас чоловіків у середньому, наскільки ми розуміємо, нелегально виїхали за кордон понад мільйон, можливо, мільйон і двісті тисяч”, – заявила нардеп.

Створення Міністерства національної єдності – крок у напрямку спрощення взаємодії з діаспорами та вирішення проблем, пов’язаних із масовим відпливом населення. Однак остаточний успіх цієї ініціативи залежатиме від прозорості, комплексного підходу та тісної взаємодії з міжнародними партнерами.

Джерело.

Close