Основні міжнародні та внутрішні чинники, які цього тижня впливатимуть на український валютний ринок, визначать курс ціноутворення іноземної валюти відносно гривні.
Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 13 лютого, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 41,7927 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,3553 гривень за 1 євро.
Цінова політика банківських установ та обмінних пунктів значно вища. Як правило, вона різниться з офіційним курсом в межах однієї гривні. Але при нестабільній ситуації може бути і вище.
Курс валют в банках 13 лютого 2025 року!
Серед внутрішніх чинників, які вплинуть на поведінку та настрої учасників нашого валютного ринку цього тижня, варто зазначити:
Наближення періоду податкових платежів у бізнесу. Кошти, одержані компаніями за розрахунками з бюджетом наприкінці 2024 року, вже повністю ними витрачені, а на ринку спостерігається певний спад купівельної активності населення. Це означає, що особливого запасу вільної гривневої ліквідності бізнес у вигляді залишків торгового виторгу зараз не має. У поточній ситуації це є позитивним чинником для нацвалюти, оскільки зменшує тиск на її курс на міжбанку.
НБУ продовжить бути присутніми на торгах і періодично проводити інтервенції з продажу долара для підтримки курсу гривні, але обсяги таких вливань не будуть значними. За моїми прогнозами, цього тижня Нацбанк витратить на це із резервів від 540 доларів млн до 780 доларів млн.
З огляду на вихідний у США 17 лютого, активність цього тижня на міжбанку буде досить рівномірною, без звичайного для ринку її зниження у п’ятницю 14 лютого. Я прогнозую за системою Блумберг щоденний обсяг операцій на торгах у межах від 165 доларів млн до 240 доларів млн.
Курс валют в обмінках 13 лютого 2025 року!
Активність населення щодо купівлі валюти. Тут ситуація цього тижня особливо не зміниться: громадяни продовжать більше купувати валюту, аніж її здавати. Останні дані НБУ (навіть у період просідання цінників обмінників та міжбанку) доводять збереження цієї тенденції.
Ось таку ситуацію маємо на сьогоднішній день, але як будуть розвиватися події на валютному ринку далі, та що матиме суттєвий вплив на формування ціноутворення іноземної валюти