facebook

Укpаїнців попеpедили. Які дoлари вважають “стаpими” та чи бeзпечно їx збеpігати

Долар США має довгу історію та пройшов через численні зміни. Через це під час обміну можуть виникати питання щодо дійсності тих чи інших банкнот.

Які долари вважають “старими”

В Україні до “старих” доларів відносять купюри, яку були випущені у 1996 році. Ці банкноти виділяють в окрему категорію через те, що після вище згаданого року США почали додавати все нові й нові елементи захисту. Ще один фактор – це оновлений дизайн банкнот американської валюти.
Варте уваги Дональд Трамп вважає, що “долар в облозі” та готується його захищати

У зв’язку з цим банкам та обмінникам може бути складно відрізнити справжні долари від фальшивих. Проте Національний банк України заявив, що усі купюри іноземної валюти є дійсними.

Йдеться про банкноти, які були випущені з 1914 року.

Дійсність доларів абсолютно не залежить від номіналу банкноту та року випуску.

Тож усі купюри, які у належному стані, повинні приймати для проведення операцій з обміну.

Банкноти мають не бути сильні зношені або пошкоджені, а також справжніми.

Нагадаємо, що перевірити долари на справжність може кожен у домашніх умовах.

Про головні правила

Купівля іноземної валюти – це процес, у якому потрібно зважати на усі деталі. Особливої уваги заслуговує питання справжності банкнот. Далі у матеріалі розглянемо, як перевірити американські долари на справжність.

Як перевірити долари на справжність

Найперше варто звернути увагу на номінал банкноти. Нагадаємо, що Федеральний резерв випускає купюри лише з такими номіналами: 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 доларів.

Регулятор періодично змінює дизайн банкнот, аби їх було складніше підробити. Центробанк США оприлюднив чіткий графік оновлення готівкової валюти.

Варте уваги На аукціоні подорожчала у понад 6000 разів: яка монета пішла з молотка за 12 тисяч гривень

Наступний крок – перевірити папір, з якого зроблені банкноти.

Річ у тому, на дотик купюра долара має бути шорсткою та бархатистою, оскільки у складі є бавовна та льон. Крім того, на будь-якій банкноті американського долара обов’язково має бути водяний знак. Цей елемент повинен бути помітним з обох сторін банкноти на світлі. У купюрах номіналом від 10 доларів водяний знак – це портрет діяча, який на них зображений.

Також виділяють такі елементи захисту американського долара:

Чорнило, яке змінює колір – на купюрах номіналом від 10 доларів цифри у правому нижньому куті мають ставати зеленими замість мідних при нахилі банкноти. Тоді як на 100-й купюрі останнього зразка колір змінює дзвіночок у чорнильниці;

Мікродрук – цей елемент можна помітити на банкнотах номіналом від 5 доларів, який допомагає визначити їхню справжність. По суті це написи зроблені дуже дрібним шрифтом.

Як правило, щоб їх помітити потрібно або дуже ретельно придивитися до банкноти або розмістити її під збільшенням.

Захисна смужка, яка має змінювати колір на зелений в ультрафіолетовому світлі. На 100 доларах нового зразка така смужка має синій колір та є тривимірною.

На кожній банкноті обов’язково мають бути літера та номер, які вказують на федеральний резервний банк, що її випустив;

Серійний номер – це унікальний набір з 11 цифр та букв на банкноті. Ця комбінація двічі повторюється на лицевій стороні купюри.

Ще один дуже важливий нюанс – це вигляд банкнот при купівлі валюти. Радять купувати лише цілі та розгладжені купюри, адже фальшивки часто намагаються приховати видимим зношуванням купюри.

Джерело.

Close