facebook

Урожай можуть з’їсти миші: гризуни активно плодяться на полях України

В Україні наростає загроза масового пошкодження озимих культур мишоподібними гризунами. За офіційними даними, вони заселяють до 75% площ озимих зернових та ріпаку по всій країні.

За даними Держпродспоживслужби, найактивніше гризуни розмножуються в Рівненській області. Там зафіксовано до 9 житлових колоній на гектарі.

“Наявність 3-5 і більше житлових колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу ушкоджень рослин. А також – необхідність їх захисту шляхом застосування родентицидів. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав та насаджень зберігатиметься всюди”, – повідомляє служба.

В степу ж на незораних площах після збору кукурудзи, соняшнику, зернових колосових культур головним шкідником є курганчикова миша. Щільність її проживання – 2 курганчика на гектар.

З гризунами борються
Втім, розселення гризунів не проходить безперешкодно. У Держпродспоживслужбі запевняють: заходи щодо боротьби з мишоподібних проводяться.

“Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів”, – запевняють у Держпродспоживслужбі.

Що буде з гречкою
Україна б’є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня, аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – при загальному прогнозі в 100 тис. тонн. При цьому збір врожаю завершено лише в 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим. Таким чином, дефіциту гречки в Україні не буде.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики) сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. При цьому там повідомляють, що на поточний момент, найвища врожайність зафіксована у Вінницькій області – 15,9 ц/га.

Джерело.

Close