facebook

Мобілізація чоловіків з подвійним громадянством: Адвокат попередив про ризики та наслідки

В Україні продовжено військовий стан та триває мобілізація, попередньо – до 18 серпня. Адвокат Ростислав Кравець розповів про заклик до ЗСУ чоловіків з подвійним громадянством. Він попередив їх про можливі ризики та наслідки такого правового статусу.

Стати військовослужбовцями у нашій країні можуть не лише громадяни України, а й біпатриди. Юрист окреслив особливості призову таких осіб.

Мобілізувати не можуть чоловіків, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання. Перед цим їх мають зняти з військового обліку, навіть якщо вони заявлять про друге громадянство. У такому разі необхідно подати відповідні документи до військкоматів, щоб підтвердити свій статус. При цьому наявність громадянства іншої держави не є перешкодою для служби у ЗСУ, якщо є й українське.

Можливі проблеми у чоловіків із подвійним громадянством
Позначено, що особи з подвійним громадянством вже мали проблеми зі зняттям з військового обліку. Одним із основних ризиків є можливість притягнення до кримінальної відповідальності за державну зраду. Особливо це стосується чоловіків, які одночасно є громадянами України та ворожих Росії чи Білорусі.

На які виплати можуть розраховувати військовослужбовці після демобілізації
Українські захисники після звільнення з армії отримуватимуть виплати, які передбачені відповідно до військової посади. У рік демобілізації ті з них, хто не використав основну відпустку, отримують її, а також грошове забезпечення, яке відповідає числу днів відпочинку або компенсацію за невикористання.

Військовослужбовцям, які за станом здоров’я залишають лави ЗСУ, виплачують одноразову грошову допомогу, яка дорівнює половині щомісячного грошового забезпечення.

Кошти також нараховують після:

звільнення з військової служби за віком;
скорочення штату або проведення організаційних заходів;
закінчення терміну договору;
виявлення небажання продовжувати військову службу жінкою-військовослужбовцем з дитиною віком до 18 років.

Джерело.

Close