facebook

Пенсіонери підлягатимуть мобілізації: в Раді законопроєкт

В рамках мобілізації в Україні призивають на службу осіб віком від 18 до 60 років, але народні обранники планують розширити це обмеження. В Раді зареєстрували законопроєкт №10084, який покликаний зняти вікові обмеження. Про це повідомляє Главком.

У разі прийняття документа з’явиться можливість мобілізувати і чоловіків, старших за 60 років. Військовий вік для простих солдатів хочуть підвищити з 60 років до 65, а для вищого військового керівництва – з 65 до 70 років.

Нардепи пропонують чоловіків старших за 60 років призивати лише за таких умов:

– висока професійна підготовка, досвід практичної роботи на посаді;

– визнання ВЛК як придатних за станом здоров’я для проходження військової служби;

– бажання служити у лавах ЗСУ.

В пояснювальній записці говориться, що на початку повномасштабного вторгнення велика кількість військовослужбовців, які були мотивованими та придатними за станом здоров’я, мали достатню фізичну підготовку та військовий вишкіл, мобілізувалися у віці, близькому до граничного. При цьому деякі з них вже досягли граничного віку.

Автори проєкту підкреслили, що чимало таких громадян мають бажання мобілізуватись – деякі з них навіть звертались до суду з вимогою надати їм право на проходження військової служби.

Парламентарі називають неспроможність осіб, старших за 60 років служити, незважаючи на бажання та мотивацію, ейджизмом, тобто дискримінацією за віковою ознакою.

Джерело.

Close