facebook

Тепер ТЦК ловлять, а ВСП – в’яжуть чоловіків: спливла нова незаконна схема “мобілізації”

Військкоми вигадали черговий спосіб, як затягувати чоловіків до ТЦК
Адвокат Роман Симутін розповів про чергову “схему” щодо мобілізації військовозобов’язаних громадян.

За його словами, чоловіків зупиняють на блокпостах, перевіряють документи, після чого повідомляють про нібито їхній розшук, а потім викликають Військову службу правопорядку (ВСП). При цьому правозахисник наголосив, що робити вони цього не можуть.

За словами Симутіна, у списку підстав для таких дій ВСП немає причини затримання – за порушення правил військового обліку, законодавства про оборону та мобілізацію. Йдеться про статті 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Він зазначив, що у п. 4 ст. 262 КУпАП зазначено, коли саме ВСП може затримувати військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів:

при скоєнні дрібного хуліганства;
злісній непокорі посадовцю ВСП;
у разі порушення правил зберігання вогнепальної зброї;
через дрібну крадіжку;
при розпиванні спиртного;
при появі у громадських місцях у п’яному вигляді;
у разі порушення правил обігу наркотичних засобів;
у разі порушення правил дорожнього руху.
“Юридичний казус? Та ні, такі повноваження прописані у пункті 1 ст. 262 вказаного кодексу і є компетенцією поліції. Чому говорю, що прописані? Тому що й поліцейські, де факто, не мають права затримувати, лише доставляти – про це є окрема публікація. Висновок напрошується очевидним: ні ТЦК, ні ВСП не мають права затримувати військовозобов’язаних за порушення правил військового обліку” – наголосив адвокатутин.

Джерело.

Close