facebook

Школяр, у родині якого 13 дітей, вкрав 2 000 грн на продукти: його засудили на 5 років

У підлітка вже була судимість за інший злочин.

У Закарпатській області до 5 років позбавлення волі засудили школяра, який вкрав планшет і 2 000 грн. Гроші він віддав матері на купівлю продуктів, оскільки в їхній родині 13 дітей, з яких 5 – неповнолітні, та бракує коштів.

Про це йдеться у вироку Іршавського районного суд Закарпатської області.

Хлопець вкрав 2 000 грн і планшет
За даними суду, неповнолітній хлопець у червні 2023 року проник до будинку жінки та вкрав там 2 000 гривень. У липні 2023 року він знову вкрав у потерпілої планшет Lenovо.

На суді хлопець провину визнав і розкаявся. Він повідомив, що в червні прийшов до будинку потерпілої, щоб попросити води. Коли він помітив, що жінки немає вдома, проник до будинку та вкрав 2 000 грн. Кошти він передав матері, щоб та купила продукти харчування. Згодом він вкрав у потерпілої планшет, проте коли прийшла поліція – віддав ґаджет. Підліток просив його суворо не карати та обіцяв відновити навчання у школі.

Що розповіли мати хлопця та соцслужби
Мати хлопця на суді повідомила, що у неї 13 дітей, з яких 5 – неповнолітні. Вона додала, що ніхто з її родини не працює, а лише підробляють. Син, якого судять, спочатку відвідував школу, проте згодом від цього відмовився. Вона визнала, що син віддав їй 2 000 грн і вона витратила все на продукти харчування. Про те, що він вкрав планшет, вона не знала. На суді жінка просила суворо не карати сина і дати можливість продовжити навчання.

Свідок події розповіла, що підліток у присутності поліції повернув потерпілій планшет. Злочину хлопець тоді не заперечував. Власник сільського магазину підтвердив, що в крамниці підозрюваний купував продукти харчування.

Представниця Служби у справах дітей Білківської сільської ради повідомила, що родина хлопця не перебувала на обліку в Службі у справах дітей сільради. Посадовиця просила відпустити хлопця на волю.

Інспекторка сектору ювенальної превенції повідомила, що родина була у них на обліку, оскільки мати не займалася вихованням сина.

Підлітка засудили до 5 років позбавлення волі
За даними суду, підозрюваний підліток був раніше судимий і вчинив злочин під час іспитового терміну. Він проживає з матір’ю та десятьма братами і сестрами в будинку, який не придатний для проживання дітей. Ніхто з дорослих членів родини обвинуваченого не має постійного місця роботи та стабільного заробітку, сім`я живе за рахунок державної соціальної допомоги та тимчасових заробітків, тому перебуваєь у скрутному матеріальному становищі. Неповнолітній навчається у школі на екстернатній формі навчання.

Суд визнав хлопця винним за ч. 4 ст. 185 КК України та засудив до 5 років позбавлення волі. Також підліток повинен заплатити 3 107 грн за проведення експертизи.

Джерело.

Close