facebook

Такого морозу в Україні не бачили давно, несамовитий снігопад рине з небес на тлі холоду у -11 градусів

Експерти кажуть, що українцям слід готуватися до поступового приходу зими. В листопаді очікується холод і постійні дощі, тоді як в грудні, на думку деяких синоптиків, варто почнуться вражаючі морози і снігопади.

Як інформує “Газета.юей”, перші дні листопада будуть дощовими, розповіла представниця Укргідрометцентру Наталія Птуха. Наприкінці осені снігу в Україні не буде. У листопаді середньомісячна температура передбачається в межах +2…7°C, що близько до норми.

“Останній місяць цієї осені й не повинен бути теплішим. А місячна кількість опадів очікується в межах 34-65 міліметрів. У горах Криму та місцями в Карпатах до 100 міліметрів, але загалом у межах норми. Лише по північному сходу, у північно-східних областях очікується 28-32 міліметри – тобто дещо менше за норму”, – розповіла вона.

З середини наступного тижня, 2-6 листопада, в регіонах можуть бути дощі. На 2-3 листопада припадає період зниження температури. Переважатимуть повітряні потоки з півночі та північного заходу, додала Птуха.

“2 листопада вдень у західних областях, а 3 і 6 листопада по всій території України, окрім заходу переважно без опадів. Але +20 вже не буде”, – зазначає синоптикиня.

Температура продовжить знижуватися: вночі прогнозують +4…10°C в західних та північних областях, а 5-6 листопада і в центральних областях очікується лише +1…7°C. В денні години обіцяють +7…13°C.

Тим часом завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова розповіла, що в середині грудня можливе різке короткочасне похолодання із морозами до -15°С.

Натомість синоптики сайту meteoprog прогнозують, що мінімальна температура грудня, зокрема у Києві, буде на рівні -3…4°С. Можливі невеликі дощі і дощі зі снігом. У січні стовпчики термометрів у столиці опустяться дещо нижче: морози сягатимуть -12°С. Опадів практично не передбачається.

Джерело.

Close