facebook

Охоронець школи не пустив дітей загиблого бійця в укриття: чиновники кажуть, що побоялися алергії

До Києва знову під час тривоги не пустили людей до бомбосховища. Цього разу на вулиці залишилися двоє дітей, брат та сестра 11-річна Олександра та 12-річний Богдан Овчиннікови. Охоронцю їхньої рідної школи не сподобалося, що діти прийшли в укриття з маленьким песиком.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.

У четвер, 14 грудня Київ і вся Україна зазнали російської ракетної атаки. П’ять разів спрацьовувала повітряна тривога.
Під час однієї з них, коли на столицю було випущено балістичну ракету, Олександра та Богдан Овчиннікови зі своїм домашнім улюбленцем, маленьким песиком Айкою породи мальтипу прибігли до укриття школи №40 Святошинського району Києва.

Охоронець школи у Києві не пустив дітей загиблого бійця в укриття: чиновники кажуть, що побоялися алергії

Про це повідомила журналіст Тетяна Даниленко у Facebook. Проте охоронець школи не пустив їх, оскільки вважав, що з твариною в укриття не можна.

Діти не захотіли кидати собаку на вулиці і після цього охоронець просто вигнав їх. Саша та Богдан пішли в інше укриття, але в цей час над головою пролунав вибух. У паніці дівчинка зателефонувала мамі та повідомила про це.


Як з’ясувалося, батько дітей Юрій Овчинніков був бійцем “Азова” та загинув минулого року на Запорізькому напрямку. Діти легко могли стати жертвами осколків, як це було в червні в Деснянському районі.

Охоронець школи у Києві не пустив дітей загиблого бійця в укриття: чиновники кажуть, що побоялися алергії

Тоді охоронець поліклініки не відчинив людям двері під час тривоги. І троє людей, серед них 9-річна дівчинка, загинули від вибуху осколка ракети, що впав.

У школі коментувати ситуацію не стали. Повідомили, що директор перебуває десь у департаменті, а його заступник спілкується із поліцією.

В управлінні освіти Святошинської районної адміністрації заявили, що нібито охоронець дітей не виганяв. А запропонував нібито залишити собачку у вестибюлі школи, а діти пішли б самі.

“Охоронець не є співробітником школи. Він працює за договором муніципальної охорони, стежить за порядком на території навчального закладу з 8:00 до 18:00. Діти звернулися до нього під час повітряної тривоги. Він запропонував їм залишити собачку у вестибюлі школи та пройти до укриття, їх він не виганяв, як написали. Мабуть, він повинен був їх залишити в окремому приміщенні або якось ізолювати від інших, бо у них собака. В укритті були 100 людей, а ми знаємо, що у половини дітей може бути алергія”, – сказав OBOZ.UA начальник управління освіти Святошинської РДА Олексій Сукенніков.

Також посадовець послався на наказ МВС від 9 липня 2018 року, де зазначено, що перебувати у сховищі з тваринами заборонено.

Тільки чому охоронець не зупинив дітей, які під час тривоги змушені були піти зі школи і шукати нове укриття?

Ми зв’язалися з мамою дітей, Любов’ю. Вона спростувала слова чиновника.

“Охоронець їм залишити собаку у вестибюлі не пропонував. Він просто їх вигнав. Сказав, що з собакою сюди не можна. Мої діти виховані, сказали, що підуть в інше сховище. Пройшло буквально три хвилини, вони ще не встигли добігти до іншого укриття, як пролунав вибух, дочка присіла від переляку, потім набрала мене і все розповіла, я була впевнена, що вони в школі. Бо перед тим, як іти в сам підвал, вони набрали і повідомили, що вже в безпеці”, – розповідає Любов.

Також жінка розповіла, що її чоловік та батько дітей у перші дні війни пішов добровольцем на фронт, був у “Азові”.

“Ми з дітьми виїхали з Києва. А він усе бігав у військкомат, але його не брали, бо не було зброї. А через два дні після нашого від’їзду він зателефонував і сказав, що вже в “Азові”. Загинув він у квітні минулого року. Та територія досі окупована і ми не можемо отримати його тіло. Держава нам нічого не виплатила. Вони досі не ухвалили жодних рішень про добровольців. Все, що я маю, це пенсія 2,2 тис. грн і безкоштовне харчування для дітей у школі. Жодних 15 мільйонів, і навіть 2,2 млн, як вони обіцяли, ніхто нам не дав. Винаймаємо квартиру тут, тому що жити нам ніде”, – поділилася мама дітей.

Сам Юрій Овчинніков родом із Казахстану. Але він любив Україну та дуже хотів її захистити від ворогів.

Після розголосу цією справою зайнялася поліція.

“Своїми діями охоронець залишив дітей у небезпеці під час можливого обстрілу. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 135 Кримінального кодексу України – залишення у небезпеці“, – повідомили у поліції Києва.

Пізніше стало відомо, що охоронця звільнили, а розслідування продовжується. Про це повідомив депутат Київради Леонід Ємець.

Це вже не перший випадок у столиці, коли охоронці не пускають людей до укриття під час тривоги.

У ніч на 1 червня у Деснянському районі охоронець дитячої поліклініки не пустив людей до укриття. В результаті поряд з поліклінікою впав уламок ракети і вибухнув. Загинула 34-річна мама з 9-річною донькою та 33-річна жінка, її дочка дивом залишилася живою.

Суд спершу взяв під варту охоронця поліклініки, але незабаром відпустив його під домашній арешт. Чоловік запевняв, що не чув тривоги і просто не встиг відчинити двері.

Хоча місцеві жителі розповідали, що цей співробітник постійно не хотів відчиняти їм двері у до сховища. А на дверях поліклініки висіло оголошення про те, що укриття працює лише вдень.

Після цього по всій країні пройшли показові перевірки бомбосховищ. А пізніше, 16 жовтня, суд усунув з посади директора департаменту безпеки Київської міської адміністрації Романа Ткачука.

Його підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до загибелі людей. Справа про загибель людей через те, що їх не пустили в укриття, досі не передано до суду.

 

Джерело.

Close