facebook

Масова мобілізація: людям без форми та звань дали право вручати повістки – хто вони

Розширено список осіб, які наразі мають право вручати повістку.

В останні місяці надходило чимало скарг на те, як співробітники ТЦК проводять у країні мобілізацію. Через що назріла потреба внести деякі зміни. Тепер ще більше осіб зможуть вручати чоловікам призовного віку повістки, повідомляє РБК-Україна.

Військові та політики наполягають, що необхідно внести зміни до порядку проведення мобілізації та військового обліку, але поки що законопроєкт лише на стадії підготовки.

Начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо поділився деталями щодо роздачі повісток.

Зокрема, він заявив, що мають право вручати повістку не тільки представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), але керівники підприємств усіх форм власності, представники ЖЕКів та ОСББ, а також селищні голови, старости та представники територіальних громад.

Якщо повістку принесли на будинок і кинули в ящик для листів, то військовий пояснив, що людину це ні до чого не зобов’язує.

У такий спосіб його інформують про необхідність самостійно з’явитися в ТЦК. Якщо це свідомий громадянин, він так і зробить.

Але обов’язково потрібно з’явитися тільки, якщо повістка вручена особисто в руки, людина поставила свій підпис і в документі вказано дату, час та адресу, куди потрібно прийти.

Фітьо підкреслив, що командування Сухопутних військ виступає за проведення всіх заходів оповіщення, заходів, що проводяться з мобілізації, виключно в законних рамках.

Але він нагадав українцям, що, крім прав, у громадян є ще й обов’язки. І обов’язок кожного громадянина – це захист Батьківщини, прописаний у Конституції.

За його словами, якщо розбиратися у всіх резонансних випадках, які озвучуються у пресі, то нерідко конфлікти виникають через те, що громадяни намагалися уникнути мобілізації.

Але є й випадки, коли явно винні співробітники ТЦК. По ним, додав Фітьо, проводяться розслідування та надається правова оцінка їхніх дій.

Джерело.

Close