facebook

Готуйте банківські картки до перевірки: а зарплатою доведеться поділитись із державою

У межах виконання Національної стратегії доходів до 2030 року в Україні планується проведення реформи податкової системи. Основна ідея полягає в перегляді ставок оподаткування та впровадженні новацій, пише gsminfo.com.ua.

На даний момент ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні складає 18% для всіх категорій громадян. Це означає, що незалежно від рівня доходу — чи це мінімальний дохід чи високий — оподаткування залишається однаковим. Ця ситуація спонукає владу розглянути різні моделі оподаткування для запобігання випадків ухилення від сплати податків.

Наразі близько 7,4 мільйонів осіб в Україні сплачують податки зі своїх доходів. З них 1,3 мільйона людей мають доходи, які менше мінімального рівня. Ще 3,9 мільйона українців заробляють від 6,7 до 20,1 тисяч гривень, 1,8 мільйона осіб мають дохід від 20,1 тисячі до 100,5 тисяч гривень, а лише 88,5 тисяч платників податку отримують понад 100,5 тисяч гривень.

Деякі роботодавці платять менше податків, ніж фактично виплачують працівникам, що свідчить про їхню спробу уникнути оподаткування.

Щодо майбутніх змін, уряд планує:

Впровадження прогресивної шкали оподаткування, де високі доходи підлягатимуть вищим податкам.

Перегляд пільг щодо сплати податків.

Зміни в системі повернення податків, де вони будуть повертатися у разі витрат на освіту дітей, розвиток бізнесу, поліпшення умов проживання, медичне лікування тощо.

Надання податковій службі доступу до моніторингу руху фінансів між банківськими картками українців.

Проте це лише плани. Реалізація податкової реформи та зміни ставлення суспільства до сплати податків вимагатимуть значної роботи зі сторони влади. Якщо ці цілі мають бути досягнуті в рамках Національної стратегії доходів, то Україні необхідно підготувати широкомасштабну програму дій. Важливо зауважити, що всі ці зміни вступлять в силу не раніше, ніж через рік після їх прийняття.

Варто зауважити, що панікувати не варто, оскільки всі ці зміни стосуватимуться лише тих громадян, хто приховує свої доходи та уникає сплати податків.

Джерело.

Close