facebook

Готуйтесь викласти 1200 грн: водіїв повним ходом штрафують за номерні знаки

Водіїв штрафуватимуть на 1200 гривень, стало відомо, за що.

Забруднені автомобільні номери можуть спричинити не тільки зупинку автомобіля поліцією, а й штрафу. Про це розповідає «Дорожній адвокат».

Як відомо, брудні номерні знаки – це ті, що покриті брудом, снігом чи іншими речовинами, що ускладнюють читання номера. Фахівці стверджують, що неоднозначність у трактуванні цього поняття щодо рівня забрудненості призводить до того, що правоохоронці зловживають своїми повноваженнями, виписуючи штрафи при найменшому забрудненні.

У правилах дорожнього руху йдеться про те, що заборонено керувати транспортним засобом, якщо знаки забруднені до рівня, коли неможливо розрізнити символи на відстані 20 метрів.

За таке порушення водіям загрожує штраф у розмірі 1190 гривень згідно з частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Натомість штраф можуть виписати у разі, якщо номерні знаки неможливо прочитати на відстані 20 метрів. Тому інспектор має особисто у присутності водія на відстані 20 метрів провести перевірку.

Експерти радять у разі зупинення поліцією одразу усунути проблему на місці. Тобто, негайно очистити номерний знак. Після цього необхідно попросити інспектора пред’явити для ознайомлення фото чи відеодоказ наявності порушення. Якщо ж доказів немає, то немає підстав для штрафу.

Якщо водієві все одно виписали штраф, є два шляхи – або оплатити, або оскаржити. Оскаржувати можна в тому випадку, якщо інспектор не зміг довести наявність порушення або у разі недотримання процедури накладення штрафу.

Джерело.

Close