facebook

Ціни на сигарети в Україні знову зростуть: фахівці пояснили, скільки тепер коштуватиме одна пачка

Українським курцям доведеться витрачати ще більше грошей на шкідливу звичку. 2024 року вартість цигарок знову зросте. З чим пов’язане нове підвищення цін?

Як інформує “biz,today.ua”, цього року сигарети в Україні стануть ще дорожчими. Очікується, що темпи зростання цін будуть приблизно такими, як і роком раніше.

2023 року ціни на цигарки зросли на 11-13 гривень за одну пачку залежно від класу. Так, українські тютюнові вироби з фільтром коштували в середньому 75,2 гривні, тоді як роком раніше їх продавали по 64 гривні. Вартість сигарет медіум класу лише за один рік зросла з 69,9 до 81,4 гривні, а преміумкласу – з 82,6 до 96,17 гривні.

І в 2024 році курцям доведеться віддавати за одну пачку цигарок у середньому на 12 гривень більше. Українські коштуватимуть близько 78 гривень, вироби медіум класу близько 93,5 гривень, а преміум – понад 108 гривень. Хоча різких стрибків цін не відбудеться, вони підвищуватимуться протягом усіх 12 місяців.

Подорожчання пов’язане з тим, що Україна згідно з директивою ЄС зобов’язалася підвищувати акциз на тютюнові вироби щороку на 20 відсотків. І для вступу до Євросоюзу нашій країні необхідно, щоб вартість однієї пачки відповідала тій, яка встановлена в ЄС, для запобігання контрабанді.

Джерело.

Close