facebook

Штраф 3400 грн: водіям розповіли як не влипнути через документи

Через зміни в законодавстві про дорожній рух, водії стикаються з новими проблемами при керуванні автомобілями, пише “Твоя машина”.

Так, одна з основних змін, що викликала хвилю обговорень, стала суворіша відповідальність за невідповідність категорії посвідчення водія та типу транспортного засобу, зазначеного в техпаспорті. У разі подібних порушень водіям загрожують штрафи до 3400 грн.

Водії повинні бути особливо уважними при порівнянні категорії свого посвідчення водія з даними про тип транспортного засобу, зазначеними у свідоцтві про його реєстрацію. Недотримання цього правила може призвести до штрафу, навіть якщо водій упевнений у своїх навичках керування цим видом транспорту.

Наприклад, водій з категорією “С” у посвідченні водія, який вважає, що має право керувати будь-яким вантажним транспортом, може помилитися. Якщо його зупинять співробітники поліції за кермом вантажівки з дозволеною масою, зазначеною у техпаспорті, більше 7 400 кг, вона ризикує отримати штраф у розмірі 3400 грн. Аналогічно, водій із категорією “А” може бути оштрафований за керування мопедом, якщо його зупинять на дорозі.

Щоб уникнути штрафів, водіям необхідно уважно перевірити відповідність своїх прав та технічних характеристик транспортного засобу перед тим, як сідати за кермо. Це особливо важливо у світлі того, що штрафи за такі порушення значно збільшились.

Щоб спростити процес дотримання правил водіям рекомендується здійснювати зіставлення категорії посвідчення водія з типом транспортного засобу у свідоцтві про його реєстрацію. Правильна перевірка та зіставлення даних дозволять уникнути неприємних наслідків та штрафів за порушення.

Пам’ятайте, що дотримання відповідності категорії посвідчення водія та типу транспортного засобу є ключовим моментом для безпечного та законного керування на дорозі.

Джерело.

Close