facebook

Тисячі позбудуться відстрочок: починається нова хвиля перевірок ВЛК, що відомо

Стало відомо, які зміни у проходженні ВЛК готує Кабмін


В Україні планується покращити зручність проходження ВЛК у рамках цифровізації та дебюрократизації. Крім того, продовжиться процес перевірок з подальшим реагуванням на дії комісій з боку МОЗ, повідомив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмігаль.

“Ще один аспект – максимальна зручність проходження ВВК для військових. Тут, окрім цифровізації та дебюрократизації, продовжуються перевірки комісій з боку профільного міністерства”, – повідомив прем’єр.

Вже перевірено понад 53 тисячі медико-експертних справ. За словами прем’єра, “зафіксовані порушення, надані рекомендації, реагуватимуть”. Планується, що перевірки стануть регулярними і у квітні розпочнеться нова хвиля.

Крім того, заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич напередодні заявила, що Міністерство охорони здоров’я має намір із квітня розпочати повторні перевірки роботи ВЛК. Чиновниця називає такі заходи елементом моніторингу, який дозволяє зрозуміти, як “зміни реалізуються на місцях”.

“З початку дії військового стану до роботи ВЛК було залучено 800 цивільних медустанов. Ми перевірили ВЛК по всій Україні, надали рекомендації щодо виправлення. З квітня плануємо повторні перевірки, щоб зрозуміти, чи були виконані ці рекомендації”, – наголосила вона.

За її словами, основні проблеми роботи військово-лікарських комісій пов’язані із запровадженням медичних карт, черг в окремих медустановах, відсутності навчання лікарів, які працюють у лікарсько-консультативній комісії. Після проведених раніше перевірок правоохоронці вилучили понад 18 тис. справ у рамках кримінальних проваджень.

Джерело.

Close