facebook

Оприлюднено ціни на газ в Україні: українці приголомшені інформацією про зміни

В Україні ціни на газ стали нижчими. Вартість блакитного палива стала знижуватись після п’яти місяців зростання. Таким чином, газ подешевшав уперше з грудня минулого року.

Як інформує “Today.ua”, про це свідчать дані ринкових котирувань на цей енергоресурс.

Так, після того, як вартість газу піднялась до максимальної позначки за останні п’ять місяців, почалось її зниження. Під кінець квітня ціна на газ знизилась до 15,45 тис. грн/тис. кубометрів (з ПДВ) або 12,875 тис. грн/тис. кубів (без ПДВ). Причому лише за тиждень, що минув, тисяча кубометрів блакитного палива подешевшала на 225 грн або на 1,4%.

Проте ще в середині квітня газ торгувався за максимальними цінами: 15,95 тис. — 16,05 тис. грн/тис. кубів (з ПДВ) чи 13,292 тис. — 13,375 тис. грн/тис. кубометрів (без ПДВ).

Однак травнева вартість вже відчутно нижча за квітневу. Так, ціни на травень виглядають дещо по-іншому: 15,45 тис. — 15,85 тис. грн/тис. куб. м. (з ПДВ) чи 12,875 тис. — 13, 208 тис. грн/тис. кубів (без ПДВ).

Водночас вартість газу на хабі TTF у Нідерландах зараз становить 12,468 тис. грн за тис. кубометрів. При цьому світові ціни на газ неухильно знижуються. Така різниця в цінах не зовсім зрозуміла, оскільки, як запевняє наша влада, Україна цьогоріч уже не імпортувала газ, а користувалась ресурсом власного видобутку. Виходить, що власний газ українцям коштує дорожче, ніж той, що продають у Нідерландах.
Щоправда, побутові споживачі у нас поки що отримують газ від Нафтогазу за тарифом 7,96 грн за кубометр, який продовжено ще на рік.

Джерело.

Close