facebook

Обмін полоненими: Україна повернула 75 людей – серед них цивільні та захисники “Азовсталі”

У п’ятницю, 31 травня, Україна змогла успішно повернути назад до дому 75 осіб, які перебували у полоні в росії. Серед них були 71 військовослужбовець.


Про це повідомив президент Володимир Зеленський через свій канал у Telegram, наголошуючи на тому, що незважаючи на всі труднощі, працювали безперервно, щоб забезпечити повернення кожної людини з полону.

Про це повідомляє сайт РБК – Україна.

Зазначено, що серед звільнених осіб були воїни Збройних сил України та Національної гвардії, прикордонники, а також четверо цивільних громадян.

Президент висловив вдячність команді, яка працює над обмінами і додає, що всіх пам’ятають та роблять максимум зусиль, щоб знайти кожну людину.

У свою чергу, омбудсмен Дмитро Лубинець підтвердив присутність представників Офісу на місці обміну з метою контролювати дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

Лубинець також висловив вдячність за продуктивну роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно ув’язнених внаслідок агресії проти України, що проводиться за участю СБУ.

Крім того, голова МВС України Ігор Клименко повідомив, що серед тих, хто був звільнений, є 29 співробітників МВС України: 21 нацгвардієць, 7 прикордонників та поліцейський.

Також серед звільнених – захисники Маріуполя, Зміїв, Гостомеля та 14 захисників Чорнобильської АЕС.

Джерело.

Close