facebook

Відключення світла призведе до різкого стрибка цін на продукцію: українців приголомшили радкильною заявою

Скарги пролунали від ягідників, які вже зараз попереджають про негативну тенденцію. Наголошено, що дефіцит електроенергії може вплинути не лише на вартість товару з уже вирощеного врожаю, а й на формування майбутнього.

Як інформує “Today.ua”, президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник назвав проблему зі світлом головною.

“Якщо часто вимикатимуть світло, підприємства не встигатимуть поливати рослини, а це критично знизить врожайність. Будь-яка ягідна, кісточкова, плодова або навіть овочева культура майже завжди має вирощуватись на зрошенні. Тому що без зрошення просто неможливо щось планувати. У такому разі один рік ви збиратимете 3 т з гектара, інший рік – 10, а потім знову 2-3 т”, – спрогнозував експерт.

Баштанник зазначив, що в Європі діє міжнародна ціна на малину. І експортерам треба під неї підлаштовуватися. Відповідно сировину купуватимуть дешевше.

За словами аналітика, часті відключення електроенергії можуть спровокувати й інші проблеми у деяких вітчизняних господарствах, зокрема, знизити майбутню врожайність.

Вказано, що більшість підприємств, які вирощують ягоди, розв’язуватимуть проблему за допомогою генераторів. Причому на ці цілі потрібно не так багато кіловат-годин. Наголошується, що у таку спеку, як зараз, полив критично важливий – без нього рослини просто загинуть. Потім, після збирання врожаю, потрібно продовжувати поливати рослини, щоб не втратити врожай у 2025 році.
“Наприклад, лохина закладає потенціал урожаю на наступний рік орієнтовно у серпні місяці. А полив грає в цьому, мабуть, найважливішу роль”, – пояснив топ-менеджер УПОА.

Джерело.

Close