Українців попередили про посилення мобілізації
Заходи мобілізації протягом останнього року в Україні неодноразово змінювалися — до існуючих методів додавалися інші й не виключено, що процес оповіщення згодом знову оновиться. Про це повідомляє ТСН.
“За словами одного з нардепів, кількість громадян, які підпадають під мобілізацію, за останній місяць скоротилася. Було названо дві цифри порівняно з минулими місяцями. Тобто відбувається зменшення кількості мобілізованих і це призводить до активізації діяльності ТЦК, які, як відомо, проводять разом із представниками Нацполіції заходи оповіщення, перевірки документів.
Яких заходів вдаватимуться ще — думаю, що цей процес триватиме приблизно на цьому рівні», — припускає аналітик.
За його словами, надто велике збільшення обсягів мобілізації може вплинути на те, що навчальні центри можуть не впоратися із розміщенням призовників.
Останнім часом у соцмережах користувачі різних регіонів час від часу цікавляться, чи мають право представники ТЦК заходити в приватне житло без згоди власника і проводити в будинку оповіщення.
“Українським законодавством визначено, за яких умов зокрема представники правоохоронних органів мають право заходити до приватного житла. Я думаю, що в цьому серйозних зрушень не буде”, – каже Селезньов.
Працюватиме та сама схема: блокпопости, перевірка документів, раптові перевірки в будь-якому місці. Відповідно до законодавства немає чітко визначених місць, де може проводитися повідомлення. Але для проникнення у житло мають бути відповідні підстави, санкції судів.
До цього Селезньов додає: “Приблизна кількість мобілізаційного потенціалу нашої країни відповідно до відкритих джерел — це близько 5 мільйонів громадян.
Ми повинні розуміти, що закликати півмільйона громадян, кожне десяте, застосовуючи заходи оповіщення, є реальним, але ємність наших навчальних центрів не дозволяє пропускати таку кількість мобілізованих. Тобто їх нема де фізично розміщувати та готувати.