Прихильникам підтримки України в адміністрації Трампа місця не знайшлося..
Найбільш послідовні прихильники підтримки України з минулої адміністрації Дональда Трампа не будуть присутніми у нинішній. Про це у коментарі РБК-Україна сказав директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету Володимир Дубовик.
“Цього разу Трамп хоче оточити себе виключно людьми, які йому абсолютно вірні і не посміють йому суперечити, і в принципі поділяють його підходи. Оскільки Трамп критично ставиться до підтримки України, то і таким людям не є місця в команді”, – зазначив Дубовик.
За його словами, напевно, більшу вагу матимуть люди типу Ілона Маска, Такера Карлсона, Девіда Сакса та інших, хто теж не вірить у подальшу підтримку України.
З ним згоден і директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов: “Я думаю, що Трамп свідомо відмовляється від таких важкоатлетів, які можуть заперечувати йому, які можуть мати свою думку і так далі”, – сказав експерт.
У новій команді Трампа не буде двох людей, які відрізнялися “яструбиною” позицією щодо зовнішньої політики. Це Ніккі Хейлі, постійний представник США в ООН у 2017-2018 роках. Вона була суперницею Трампа на цьогорічних внутріпартійних виборах, тому вважається його особистим ворогом.
Також не обійме жодних посад Майк Помпео, державний секретар і директор ЦРУ під час першого президентства Трампа. Що важливо, Помпео – член ради директорів української компанії “Київстар”.
Очікується, що Дональд Трамп призначить сенатора США Марка Рубіо на посаду державного секретаря, пише Reuters. Це дозволить політику, що народився у Флориді, стати першим латиноамериканцем на посаді головного дипломата Америки після вступу на посаду обраного президента-республіканця в січні.
Як зазначає видання, Рубіо був найагресивнішим кандидатом у списку Трампа на посаду держсекретаря, і останніми роками він виступав за жорстку зовнішню політику щодо геополітичних ворогів Америки, включаючи Китай, Іран і Кубу.
За останні кілька років він пом’якшив деякі зі своїх позицій, щоб більше відповідати поглядам Трампа. Обраний президент звинувачує минулих президентів США в тому, що вони вели Америку до дорогих і марних війн, і наполягає на стриманішій зовнішній політиці.
Війна росії проти України займатиме важливе місце на порядку денному Рубіо. 53-річний Рубіо в нещодавніх інтерв’ю заявив, що Україні необхідно шукати мирне врегулювання з росією, а не зосереджуватись на поверненні всіх територій, які росія захопила за останнє десятиліття. Він також був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти пакету військової допомоги Україні у розмірі 61 млрд доларів, прийнятого у квітні.
Як зазначає Reuters Хоча Рубіо був далеко не найізоляційнішим варіантом, його ймовірний вибір, проте, наголошує на суттєвому зрушенні у поглядах республіканців на зовнішню політику при Трампі.
Колись партія яструбів, які виступали за військове втручання та жорстку зовнішню політику, тепер більшість союзників Трампа проповідують стриманість, особливо в Європі, де багато республіканців скаржаться, що союзники США не вносять справедливу частку в оборону.
“Я не на боці росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться шляхом переговорів”, – заявив Рубіо в інтерв’ю NBC у вересні.