З 1 грудня набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й просто, адже є нюанси, які просто не під силу більшості. Зазначається, що Кабінет міністрів змінить підходи до бронювання працівників від мобілізації з 1 грудня. Нововведення стосуватимуться визначення статусу «критичного» підприємства, урахування рівня зарплат, регіональних та галузевих критеріїв. Про це розповів заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, пише видання forbes.
Тобто, отримати бронювання зможуть лише ті громадяни, у яких немає жодних боргів, а ще в них велика заробітна плата, що якраз і грає велику роль.
Щоб отримати статус “критичного”, підприємство повинно:
1. Обов’язково не мати податкової заборгованості.
2. Обов’язково забезпечувати середню зарплату 20 000 грн (2,5 мінімалки) для всіх заброньованих працівників.
3. На вибір виконувати один додатковий критерій, що визначає керівник.
Нововведення підвищують стандарти для критичних підприємств, стимулюючи прозорість та справедливу оплату праці. Проте запитання чи потягне такі правила малий бізнес залишається відкритим.
Ключові факти
Зміни вносяться до постанови №76.Текст фіналізується урядом та має бути підписаний найближчим часом, каже заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.
За новими вимогами, щоб отримати статус «критичного», підприємство має відповідати двом обовʼязковим критеріям, а один може обрати на вибір. Перший обовʼязковий критерій – жодних заборгованостей по сплаті податків
Другий – середня зарплата повинна бути не менше 2,5 мінімальних заплат, або 20 000 грн. Зарплата кожного військовозобов’язаного працівника, якого бронює підприємство – також не менше 20 000 грн. «Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання і платять лише той мінімум, який вимагається», – пояснює Кіндратів.
Третій критерій керівник підприємства обирає самостійно з наявних у постанові №76 регіональних чи галузевих критеріїв. ОВА мають погоджувати свої критерії з Мінекономіки та Міноборони.