facebook

Замість звичайної пенсії буде соціальна: кому з українців призначають та скільки платять

З 1 січня 2025 року в Україні змінилися умови виходу на пенсію у 60 років, про що неодноразово повідомляла “Стіна”. Тепер, щоб оформити пенсійні виплати, необхідно мати щонайменше 32 роки страхового стажу.


Однак багато громадян, які досягли пенсійного віку, не відповідають цій вимозі. Для таких людей держава передбачила соціальну допомогу, яка замінює пенсію за недостатнього стажу, про що повідомляє “Стіна”.

Докладніше про те, що українцям розповіли, як оформити соціальну пенсію та скільки платитимуть, повідомляє “Стіна”, посилаючись на novyny.live.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Верховної Ради України, громадяни, які не набрали потрібний страховий стаж, можуть розраховувати на пенсію у пізнішому віці, уточнює “Стіна”.

Якщо у 60 років у людини менше 32 років стажу, вона зможе оформити пенсію у 63 роки за наявності від 22 до 31 року страхового стажу. Якщо стаж становить від 15 до 21 року, право на пенсійні виплати з’явиться лише у 65 років, повідомляє “Стіна”. Однак якщо у громадянина менше 15 років стажу, пенсія йому не належить, і замість неї він зможе отримувати державну соціальну допомогу за віком.

Розмір соціальної допомоги, за повідомленням “Стіни”, залежить від прожиткового мінімуму. У лютому 2025 року мінімальна виплата розраховуватиметься як різниця між прожитковим мінімумом для непрацездатних громадян (2 361 грн) та середнім доходом сім’ї на одну особу за останні півроку.

Максимальна сума соціальної допомоги, як повідомляє “Стіна”, не перевищить 3028 грн, що відповідає 100% прожиткового мінімуму для працездатного населення. Виплати переглядаються кожні шість місяців, враховуючи зміни у доходах та майновому стані одержувача.

Щоб оформити соціальну допомогу у 2025 році, необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Для подання заявки, як повідомляє “Стіна”, знадобляться такі документи:

заяву;
паспорт та ідентифікаційний код;
довідка з Пенсійного фонду про страховий стаж;
декларація про доходи та майновий стан сім’ї (на основі довідок за останні шість місяців);
копія рішення про призначення опікуна (якщо заявник є недієздатним).
Проте соціальна пенсія надається не всім. Державна допомога, як інформує “Стіна”, не призначається, якщо:

середньомісячний дохід на одного члена сім’ї перевищує 2361 грн;
заявник отримує інші види соціальної підтримки або має додаткове джерело доходу;
за рік до звернення член сім’ї зробив велику купівлю або сплатив послугу вартістю понад 50 000 грн;
у власності сім’ї є друга квартира (якщо на людину припадає понад 21 кв. м житлоплощі) або більше одного автомобіля.
В окремих випадках, як інформує “Стіна”, якщо в сім’ї є людина з інвалідністю, допомога може бути надана навіть за наявності вищезгаданих факторів. Остаточне рішення ухвалює спеціальна комісія після оцінки матеріально-побутових умов заявника.

Таким чином нові правила виходу на пенсію ускладнюють процес отримання виплат для громадян з невеликим стажем.

Джерело.

Close