facebook

Відмовилися госпіталізувати з температурою 42°: у Рівному помер чоловік із COVID-19. Ексклюзив

У Рівному літній чоловік Іван Шиманський помер після відмови прийняти його в інфекційне відділення міської лікарні. Хоча експрес-тест підтвердив наявність COVID-19. Місцева влада разом із лікарями запевняють, що пенсіонер нібито сам відмовився від госпіталізації. Однак жодної заяви у медиків немає.

Відмовилися госпіталізувати з температурою 42°: у Рівному помер чоловік із COVID-19. Ексклюзив
Порадили приймати парацетамол
Як розповіла нам його дочка Олена Чернієнко, 31 травня батько повернувся з роботи з задишкою.

“Ще до цього днів п’ять він почувався погано, температура була невисокою, 37 градусів, потім зникла. Але з’явилася задишка, це одна з ознак коронавірусу. Температура була 38, мама викликала швидку. Їх обох відвезли до інфекційного відділення міської лікарні Рівного”, – говорить жінка.
У лікарні літньому чоловікові зробили експрес-тест, який показав коронавірус. “Але також взяли аналіз на ПЛР і сказали, що результату потрібно чекати два-три дні. Жодного обстеження батькові не проводили, не зробили навіть КТ або рентген. Просто вручили письмову консультацію про те, що рекомендують звернутися до сімейного лікаря. І все. Ніхто не пропонував йому лягти в лікарню. Назад батькам довелося їхати на таксі самим”, – зазначає Чернієнко.

Однак увечері в Івана Матвійовича піднялася температура вище 40 градусів. “Мама розповідала, що було навіть 41-42 градуси. Вона подзвонила в інфекційне відділення, запитала, що робити, – викликати швидку чи їхати в лікарню? Там порадили приймати парацетамол, температура повинна впасти. Але якщо буде погано почуватися, то викликати швидку або приїжджати самому”, – згадує Олена.

Однак, незважаючи на прийнятий парацетамол, батькові Олени ставало гірше: “Мама дзвонила в швидку, а батько вже не рухався, хоча ще був при свідомості. У нього градом котилися сльози, він розумів, що вмирає. У швидкій говорили, що бригада вже виїхала, але, коли лікарі приїхали, тато вже помер”, – додала дочка.
Вісім годин у квартирі з трупом
А далі почалося пекло. Мамі Олени з п’ятої години ранку до першої години дня довелося перебувати в квартирі з тілом чоловіка. Ніхто не їхав забрати труп у морг.

Медики швидкої рекомендували телефонувати на “102”, щоб наряд приїхав і зафіксував смерть. Однак на півтора десятка дзвінків у поліцію там відповідали: “Чекайте, наряд виїхав”. Об 11 ранку дочці вдалося зв’язатися з керівництвом поліції, але там сказали, що це не їх компетенція, і порекомендували звернутися до сімейного лікаря.

Зі свого боку лікарка відмовилася робити довідку, мотивуючи це тим, що Іван Шиманський уже здав тест на коронавірус. “Тільки коли мені вдалося додзвонитися в обласну адміністрацію заступнику голови, він повідомив, що у них така ситуація вперше, коли людина вмирає, не дочекавшись результату тесту на COVID-19. Виходить, китайському тесту вони не довіряють, а ПЛР тесту ще немає. Тому вони вирішують, що ж робити, і в який морг його везти”, – розповідає Олена.

Дочка запевняє, що влада обманює
Однак жінку обурило, коли від імені обласної влади з’явилося повідомлення, що нібито її батько відмовився від госпіталізації, а потім помер.

“Це відверта брехня! Їм потрібно було прикрити цей випадок смерті, тому так і заявили. Я питала у батьків, що їм сказали в лікарні? Там заявили, що треба чекати результату тесту. До того ж, його навіть не обстежили, тільки взяли аналіз і поміряли тиск та температуру. Вони навіть КТ йому не зробили. Коли я стала відкрито писати про те, що це неправда, вони терміново скликали брифінг. І заявили, що у них є позначка в журналі, де написано, що нібито батько відмовився від госпіталізації. Я сама юристка і знаю, що якщо людина не хоче в лікарню, вона власною рукою пише заяву про відмову. Такого документа у них немає”, – обурюється Олена.

СПРОСТУВАННЯ брехні пана Хомка (або як міський голова Рівного апелюе недостовірними відомостями, та обманюе рівнян щодо…

Gepostet von Elena Cherniyenko am Dienstag, 2. Juni 2020

 

Джерело.

Загрузка...
Close