facebook

У Кабміні Зеленському пропонують призначити довічну стипендію своєму батькові

2 вересня на своєму засіданні Кабмін мав розгялнути проєкт Указу Президента про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти.

Проєкт документу передбачає, що одним із п’яти лауреатів цієї стипендії має стати Олександр Зеленський – батько Володимира Зеленського.

Така пропозиція може неоднозначно сприйнята з точки зору законодавства про запобігання корупції, пише Судово-юридична газета.

Так, відповідно до Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, створених НАЗК, ухвалення такого рішення Президентом може підпадати під визначення конфлікту інтересів, адже гіпотетично у Президента може існувати майновий інтерес, зумовлений сімейними стосунками.

Разом з тим, НАЗК зазначає: “Законом не встановлюється заборон чи обмежень на наявність приватного інтересу, як такого. Йдеться про дотримання правил етичної поведінки службовця та відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об’єктивність прийняття рішень чи діянь службовця при реалізації своїх службових чи представницьких повноважень”.

Батьку Зеленського хотіли дати довічну стипендію: чим заслужив і скільки обіцяли

 

Джерело.

Загрузка...
Close