facebook

У фонді соцстрахування пояснили, чому виплати лікарняних і декретних нині “на паузі”

Фонд соціального страхування призупиняє перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, бо призначені на це кошти вичерпалися. Про це прес-служба фонду повідомила сьогодні, 20 листопада.

Директор виконавчої дирекції ФССУ Євген Баженков у Facebook прокоментував, що призупинення виплат декретних та лікарняних Фондом соціального страхування має бюрократичні причини: фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду.
“Виплати призупинено через суто бюрократичні причини – не прийнято зміни до бюджету Фонду на 2019 рік. Тобто кошти є, а перерахувати їх людям ми не можемо. Адже відповідно до чинного законодавства Фонд не має права перераховувати кошти, якщо вичерпано кошторисні призначення за напрямом”, – заявив Баженков.

Він також додав, що профспілкова сторона в складі правління Фонду звернулася до керівництва Мінсоцполітики з цього питання ще у вересні 2019 року.

“Міністерство соціальної політики, як орган державного нагляду за Фондом, може за погодженням із Міністерством фінансів подати проєкт внесення відповідних змін на затвердження Кабміну. Одразу після їх прийняття виплати буде відновлено”, – додав Баженков.

Джерело.

Close