facebook

Зеленський вирішив грунтовно змінити Трудовий кодекс: що буде з відпустками українців На що сподіватися українцям

Команда Зеленського вирішила переписати Кодекс законів про працю. Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що старий Кзпп “безнадійно застарів”.

“Безнадійно застарів кодекс законів про працю. Він був створений у 1971 році, коли всіма підприємствами володіла держава, і фактично він повинен був захистити працівника державного заводу від сваволі радянського чиновника. Зараз, в 21-м столітті, ми пропонуємо ті ж правила для підприємців, для офісів іноземних та інноваційних компаній і не дивно, що вони не хочуть їх приймати”, — сказав президент.

Що саме «Слуга народу» хоче змінити в Кзпп поки залишається таємницею, але оновлений закон вже прозвали “трудовою конституцією”.

За попередньою інформацією, Зеленський та його команда хочуть змінити правила звільнення співробітників. А точніше, планується дозволити роботодавцям звільняти співробітників під час декрету, відпустки або лікарняного, що на сьогоднішній день повністю заборонено. Це лише припущення, але це може бути ще не весь список змін.

Експертів насторожила така поспіх у зміні Кодексу законів про працю і дала привід для підозр у тому, що тут зацікавлені великі компанії.

І судячи із заяв керівників великих компаній, вони дійсно зацікавлені у внесенні поправок в Кзпп, які передбачають урахування сучасних реалій бізнесу.

“Потрібно урізати права працівників і одночасно посилювати відповідальність роботодавців. І відпустки, наприклад, у нас дуже великі” заявив Олександр Барсук, керівник концерну «Ярослав».

Новий Трудовий кодекс, на думку експертів, ще більше ускладнить ситуацію найманих працівників. Сьогодні багато компаній не особливо церемоняться з «неугодними» співробітниками і просто виживають його з робочого. Якщо «Слуга народу» перепише Кзпп, то процедура «виживання» з робочого місця для великих компаній стане ще простіше.

 

Джерело.

Загрузка...
Close