facebook

“Колосальний снігопад хлине на ці області України вже завтра, потужна гроза заллє цей регіон”

Синоптики застерегли мешканців України, що, попри прихід весни, сильного тепла наразі чекати не варто. Навпаки, за словами експертів, очікуються температурні гойдалки і опади.

Як інформує “Вголос”, мокрий сніг падатиме на заході країни. Дощ прогнозують на Харківщині, Запоріжжі та Дніпропетровщині. На решті територій без опадів.

Про це інформує Український гідрометцентр на сторінці в соціальних мережах.

Синоптики попередили, що місцями ожеледиця можлива вночі у західних областях. На півдні та у центрі очікується туман.

Вночі температура повітря коливатиметься в межах 0…+5 градусів тепла. Вдень потепліє до +8…+13 градусів. Пориви вітру досягатимуть 7-12 метрів за секунду.

Як інформує “Obozrevatel”, протягом березня 2022 року в Україні триватимуть температурні гойдалки, вони викликані так званим стратосферним потеплінням. Воно руйнує потужний струменевий потік, який стримував пориви арктичного холоду.

Про це сказала завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух. Погодні коливання, з її слів, триватимуть не тільки на території нашої держави, а й у багатьох країнах в усій північній півкулі.

В Україні, зокрема, спостерігаються перепади температури у 5-10 градусів від однієї доби до іншої. Водночас в інших країнах температура опускається ще нижче.

Балабух зазначила, що стратосферне потепління спричинило посилення процесів, коли погода перебудовується з зимової на літню.

Крім того, у Тихому океані спостерігаються такі явища, як Ель-Ніньйо та Ла-Нінья, які впливають на атмосферу.

“Фаза Ла-Нінья закінчується. Ель-Ніньйо, яке впливатиме на погоду наступного року, особливо на зиму, почне діяти на початку літа”, – каже Балабух. Це фаза, коли одне явище закінчилось, а інше ще не почалося, і на нього накладається стратосферне потепління.

“Вона і призводить до дуже потужних коливань в атмосфері. Йде чергування теплої й холодної погоди, що супроводжується дуже потужним вітром”, – зауважила експертка.

Джерело.

Close