facebook

Адвокат розклав “по поличках” процедуру вручення повісток в Україні (відео)

У випадку, якщо вам хочуть вручити повістку, насамперед мають з’ясувати ваші персональні дані.


Повістки під час мобілізації в Україні вручають військовозобов’язаним чоловікам просто неба, на зупинках громадського транспорту, біля входів до великих ТЦ, на парковках й навіть іноді приносять ці документи на роботу.

В ефірі “Сніданку з 1+1” адвокат Андрій Новак наголосив, що поліцейські не мають права вручати повістки, це повинні робити представники ТЦК, роботодавці, представники органів місцевого самоврядування.

“Правильно вручена повістка – це та, за яку розписався особисто військовозобов’язаний, на якого ця повістка виписана начальником ТЦК”, – заявив адвокат.

Крім того, він додав, що вручати повістки на вулиці чи в будь-яких громадських місцях – цілком законно, а от заповнювати їх “на ходу” – ні. Повістка має бути вже заповнена й підписана начальником “військкомату”. Але це діє лише у випадку, коли цей документ несуть за адресою проживання військовозобов’язаного.

Якщо ж людей за вказаною адресою немає, вони не мешкають за місцем реєстрації, тоді й виникають такі ситуації, що повістки виписують “на коліні”, одразу перед вами на вулиці або в громадському місці.

У випадку, якщо вам хочуть вручити повістку, насамперед мають з’ясувати ваші персональні дані. Тобто поліція має перевірити ваші документи, а якщо документів із собою немає, їх можуть перевірити в базі або ж запросити вас до відділку поліції для встановлення даних.

“Якщо у вас перевіряють документи, ці ж дані передаються представникам військкоматів, а вони вже на місці “на коліні” заповнюють цю повістку й будуть намагатися вам її вручити”, – пояснює Новак.

У такому разі ви можете або взяти повістку й з’явитися до військкомату, або написати акт відмови від повістки. В останньому потрібно вказати поважну причину відмови, це може бути намагання вручити документ некомпетентною особою. Адвокат додав, що в Україні не передбачено жодної відповідальності за неотримання повістки, це право громадянина вмотивовано відмовитися від неї.

Крім того, додав Новак, цілком законно, коли повістки вручає роботодавець. Якщо ж він цього не зробить, вже щодо нього буде відповідальність.

Вручення повісток в Україні
7 лютого 2023 року Верховна Рада подовжила на 90 днів дію воєнного стану та мобілізації. Тож масова роздача повісток в Україні триває.

Інколи виникають ситуації, коли людина, якій намагаються вручити повістку, поводиться агресивно, а буває, що й представники ТЦК перевищують повноваження. Саме тому було ухвалено рішення забезпечити представників “військкоматів” бодікамерами.

Хто має право вручати повістку:
працівники органів місцевого самоврядування;
керівники підприємств, установ, організацій;
посадові особи військового комісаріату та територіального центру комплектування;
керівники ЖЕКу, ОСББ.

 

Джерело.

Close