З 1 квітня в Україні стартує програма медичних гарантій, яка передбачає пакет безкоштовних медпослуг для громадян.
Про це в понеділок, 10 лютого, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Деталі він розкрив у своєму Telegram-каналі.
Відзначається, що всі послуги з гарантованого медичного пакету будуть повністю безкоштовними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.
Що включає в себе програма медичних гарантій:
первинну допомогу,
екстрену,
амбулаторно-поліклінічну – це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
стаціонарну;
паліативну медичну допомогу – обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, допомога сім’ям пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
медичну реабілітацію;
медичну допомога в зв’язку з пологами;
реімбурсацію лікарських засобів (“Доступні ліки”).
“Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області повинні були забезпечити автономізацію і комп’ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні повинні бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації і практики. Це повинно бути зроблено до 1 квітня”, – сказав Гончарук.
Він додав, що якщо медичний заклад не буде відповідати вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір із таким закладом – значить, лікарня не отримає фінансування. У такому випадку гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.
На сьогодні ж, за твердженням прем’єра, автономізовані 97% установ, що надають спеціалізовану медичну допомогу.
Найбільш проблемна область – Запорізька. Там автономізація становить 85%. Наприклад, станом на 5 лютого всі ключові установи обласного підпорядкування не автономізовані.