facebook

Інвалідність встановлюватимуть по-новому: у МОЗ запустять кардинальні зміни – що відомо

В Україні змінюється система визначення інвалідності
В Україні змінюється підхід до визначення інвалідності. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.


МОЗ розпочало реалізацію масштабної реформи системи медико-соціальної експертизи (МСЕК), яка має повністю трансформувати існуючий підхід.

Ключовою метою реформи є максимальна соціальна інтеграція людей з інвалідністю та створення умов для їхнього активного життя та працевлаштування.

МОЗ розробило законопроект, який передбачає зміни у медичній частині експертизи, за якої людина може отримати інвалідність. Цей законопроект також вносить зміни до 27 законів та кодексів України.

Реформа передбачає перенесення експертизи на визначення інвалідності до кластерних та надкластерних лікарень. У МОЗ вважають, що це підвищить доступність послуги та покращить якісний склад експертних комісій. Велика увага приділяється цифровізації процесу та використанню електронної системи охорони здоров’я (ЄСОЗ) під час прийняття рішень. Це має стати антикорупційним механізмом цієї процедури та зробити процес прозорішим, заснованим на фактичних медичних даних пацієнта.

Направити українців на експертизу матимуть змогу сімейні лікарі. Для цього більше не потрібно буде отримувати рішення лікарсько-консультативної комісії. Напрямок буде здійснюватися на підставі чітких критеріїв із підтвердженням через електронну систему.

Кошти на експертизу виділятимуться через окрему бюджетну програму, а Національна служба здоров’я України оплачуватиме кожну проведену оцінку.

При цьому наголошується, що реформа не торкнеться існуючого статусу осіб з інвалідністю та процес визначення груп інвалідності.

“Соціальні гарантії для людей з інвалідністю залишаться незмінними як процедура проведення медико-соціальної експертизи для дітей”, – йдеться в повідомленні.

Повну реалізацію реформи заплановано на 2025 рік.

Джерело.

Close