В Міністерстві внутрішніх справ анонсували появу “місцевих шерифів”.
В Україні дільничних інспекторів поліції планують замінити на поліцейських офіцерів громад, які працюватимуть за принципом шерифа. При цьому фінансування таких “шерифів” частково ляже на українців.
В Україні реформують інститут дільничного – його поступово буде заміняти поліцейський громади, який працюватиме за аналогією з шерифом. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Мартиненко в ефірі Україна 24.
За словами Мартиненка, поліцейський громади буде працювати як шериф: постійно перебувати в громаді, співпрацювати з нею і отримувати від неї частину фінансування.
“Зараз у нас запускається така нова форма – поліцейський офіцер громади, і з часом вона прийде на заміну дільничним офіцерам поліції”, – сказав він.
Мартиненко додав, що поліцейський громади буде постійно перебувати на території громади та співпрацювати з її жителями. При цьому фінансування буде лягати в тому числі і на громаду.
“Поліцейський офіцер громади буде постійно перебувати на території громади… і повністю з нею співпрацює. І тут фінансування в тому числі лягає на громаду. Це по аналогії – місцевий шериф, який постійно з усіма спілкується”, – повідомив Мартиненко.
Однак, через деякий час після заяви Мартиненка спікер МВС Артем Шевченко спростував появу в Україні “місцевих шерифів”.
В першу чергу він зазначив, що сам термін “шериф” використано радником Авакова неправильно.
Артем Шевченко пояснив, що шериф отримує посаду шляхом обрання. В Україні ж поліцейський офіцер громади призначається керівництвом, хоч і з урахуванням думки людей.
Спікер МВС також роз’яснив, що в рамках децентралізації важливо, щоб за кожною громадою був закріплений відповідальний правоохоронець, який би був родом з тих місць, жив там і користувався довірою земляків. При цьому на громаду лягають додаткові фінансові витрати. Наприклад, вона надає поліцейським офіцерам офіс, інтернет і т.д