Вчені з Уханя, звідки почалося поширення COVID-19, зізналися, що порушували норми Всесвітньої організації охорони здоров’я під час роботи з потенційними носіями вірусів і їх кусали кажани.
Про це повідомило Taiwan News. Видання також опублікувало відео, де видно, що вчені контактують із рукокрилими без належних засобів захисту.
Китайське державне телебачення 29 грудня 2017 року випустило відеоролик, що розповідає про діяльність вірусологині Ши Чженлі, також відомої як “Жінка-кажан”, і її команди. Вчені тоді працювали над з’ясуванням походження вірусу SARS. Незважаючи на те, що дослідники працюють у лабораторії з четвертим рівнем біобезпеки, вони демонструють очевидне нехтування протиепідемічних заходів під час роботи з потенційно заразними тваринами.
Один із дослідників Уханьського інституту вірусології розповів на відео, що ікла кажана пройшли крізь його рукавичку. Він описав це почуття як “ніби його вкололи голкою”. Потім відео переходить на кінцівку людини, на якій видно пухлину після укусу.
Оповідач вказує на той факт, що кажани можуть бути переносниками різних сильних вірусів, включно зі сказом. Потім він заявляє, що членам бригади вводять вакцину проти сказу перед кожним взяттям проб у польових умовах.
У статті, опублікованій у Китайському науково-дослідному центрі, яка пізніше була прихована цензурою, Ши хвалилася, що “ця робота не така небезпечна, як усі думають”. За її словами, хоча кажани переносять безліч вірусів, ймовірність прямого зараження людей дуже мала.