facebook

Атака росії на Польщу: окупантам збиралися віддати 40% території – польське Міноборони розсекретило документ

Польща могла втратити частину території у разі вторгнення росії.

Польське Міністерство оборони офіційно розкрило зміст своєї оборонної стратегії, розробленої у 2011 році. Згідно з цими планами, у разі агресії росії проти країни, захисні дії могли б бути здійснені на правому березі річки Вісла, що означало б відступ з майже половини території. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

У зверненні до земляків Блащак заявив, що тодішній план використання Збройних сил, затверджений попереднім міністром оборони Кліхом, припускав, що самостійна оборона країни триватиме не більше двох тижнів, і за сім днів ворог займе правий берег Вісли.

За його словами, ймовірний відступ польських збройних сил за Віслу означало втрату 40% території та її практичну капітуляцію перед агресором без бою. В одній із фаз плану, після “відходу на стратегічний периметр, основне зусилля буде спрямоване на зупинення наступу противника та утримання плацдармів на правому березі Вісли, а також на підтримку приймання союзних військ НАТО”.

Проте ЗМІ зазначають, що ця заява була зроблена напередодні парламентських виборів, де основним конкурентом керівної партії виступає опозиційна сила, а розроблений документ було ухвалено під час її управління. З огляду на те, що цей документ вже не має військової значущості, він може бути використаний як засіб політичного тиску.

Щобільше, за написами на титульній сторінці документа, з 2013 року він не має статусу “цілком таємно”. Можливим поясненням цього є зміна доктрини та створення нової оборонної стратегії.

Джерело.

Close