facebook

Повістки почали масово роздавати в маршрутках: експерти сказали, чи так можна

В Україні роздають повістки військовозобов’язаним громадянам у всіх громадських місцях. Так як у законі чітко не зазначено, де призовники можуть отримувати повістки, а де ні, на цьому ґрунті виникає багато розбіжностей. Розглянемо законність вручення повісток у громадському транспорті.

Як інформує “biz.today.ua”, полковник Запорізького обласного ТЦК та СП Андрій Гуренко розповів, що є певні обмеження щодо роздачі повісток, зокрема, у маршрутках. За законом влаштовувати перехоплення маршруток для вручення повістки представник ТЦК не може.

Таким чином, зупинка маршруток, автобусів та інших видів транспорту, щоб роздати повістки, вважатиметься порушенням. При цьому в законі не сказано, що має робити призовник, який одержав у такий спосіб повістку, і чи він може її проігнорувати.

“Вони – військові. Зупиняти транспорт має право лише Нацполіція – за певних обставин. Військовим це робити заборонено”, – зазначив Гуренко.

Громадяни, які стануть свідками подібних облав у транспорті з метою роздачі повісток, просять повідомляти про порушення у відповідні районні територіальні центри.

Нагадаємо, що мобілізація в Україні триває до 15 листопада. Заклику підлягають громадяни віком від 18 до 60 років, які мають статус військовозобов’язаного та придатні до військової служби.

Повістка, вручена призовнику, обов’язково має бути підписана керівником відповідного територіального центру. Одного друку недостатньо. Перша повстка вручається як правило для уточнення даних, після чого громадянин повинен з’явитися до військкомату, де його направлять на медкомісію.

Джерело.

Close