facebook

Хто не встиг — заплатить утричі більше: українців приголомшили дикими тарифами у платіжках

Деяким українцям доведеться втричі дорожче платити за комунальні послуги
Українців попереджають, що комунальні послуги їм можуть обходитися незабаром утричі дорожче, якщо не виконати деяких процедур, пише bigkyiv.com.ua.

Зокрема, споживачі холодної та гарячої води, а також електроенергії змушені платити в два, а іноді й втричі дорожче через черги, що утворилися, через здачу лічильників на перевірку.

Це сталося через рішення уряду України повернути перевірки після майже року перерви. Наголошується, що підтвердити справність роботи лічильників потрібно було ще до 7 липня 2023 року.

Однак, як стверджується, лічильники місяцями лежать у контролерів, поки власники квартир змушені переплачувати.

Повідомляється, що у “Київтеплоенерго” жителі столиці здали на перевірку 130 тис. лічильників. З цієї кількості з літа було виконано лише 30 тис. перевірок.

Проблема виникла після того, як уряд України повернув повірки обладнання для обліку спожитої води чи світла після перерви. В основному, кожні 4 роки лічильники потрібно здавати на перевірку.

2022 року Кабмін дозволив у зв’язку з повномасштабним російським військовим вторгненням цього не робити, але під кінець опалювального сезону 2023 року перевірку повернули.

Таким чином, за час, що перевірка не проводилася, у киян зібралося чимало приладів, які ще раніше треба було перевірити.

Підприємства просто не справляються із перевіркою такої кількості лічильників. Проблема в тому, що якщо споживач не вчасно провів перевірку лічильника, він платить не за фактичне споживання, а за формулою.

Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначає, що сума за цією формулою виходить у рази дорожчою, ніж фактична вартість споживання.

Компанії, які проводять перевірку таких лічильників, звертаються до уряду країни з проханням продовжити терміни перевірки лічильників — це спростить їм роботу, а споживачі не переплачуватимуть.

Джерело.

Close