facebook

Геть з ОБСЄ! В Зеленського врізали: Путіна послали — ж0рстка підніжка. РФ не місце в світі. Потужно!

Голова МЗС України Дмитро Кулеба запрпонував виключити Росію з Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі, «якщо ми хочемо врятувати ОБСЄ».

Таку заяву він зробив на пресконференції з головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Албанії Буяром Османі.

«Москва фактично взяла ОБСЄ в заручники, маніпулюючи принципом консенсусу і таким чином руйнуючи організацію зсередини», — наголосив Кулеба.

За його словами, країна-агресор зараз намагається сіяти хаос та дестабілізацію. І саме вона є найбільшою загрозою для співробітництва та безпеки в Європі.

Він зазначив, що для того, щоб врятувати ОБСЄ, врятувати безпеку та співпрацю в Європі, Росію необхідно виставити за двері ОБСЄ та за двері Європи.

«Все, що зараз робить Росія в ОБСЄ, вбиває цю організацію… Ситуація в ОБСЄ дуже складна, болюча, але вибір дуже простий — або повільна смерть з Росією, або нове життя без неї», — додав глава МЗС.

ОБСЄ заснували 1994 року на Будапештському саміті, організація «виросла» з Наради з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ), діяльність якої розпочалася у 1970-х роках. ОБСЄ об’єднує 57 держав-учасниць із Північної Америки, Європи й Азії та є найбільшою у світі регіональною організацією, яка займається питаннями безпеки, зазначають на її сайті. Главу ОБСЄ змінюють щорічно, 2023 року головує Північна Македонія.

Зазначимо, вранці 16 жовтня до Києва прибув міністр закордонних справ Північної Македонії і глава ОБСЄ Буяр Османі.

Османі зазначив, що розпочав головування своєї держави в ОБСЄ у 2023 році поїздкою в Україну, і тепер вирішив знову повернутися наприкінці року.

Нагадаємо, минулого року Президент України Володимир Зеленський закликав ОБСЄ засудити розв’язану Росією війну й не давати агресору своєї трибуни для виступів.

За його словами, упродовж дев’яти місяців неспровокованої повномасштабної війни проти України різні міжнародні інституції «шукають і знаходять необхідні рішення», щоб допомогти зупинити російський терор, максимально ізолювати РФ та знайти вихід із жорстоких глобальних криз, створених нею.

«Але чому серед цих майданчиків досі немає ОБСЄ? Чому, зокрема, держава-терорист навіть через дев’ять місяців своїх безперервних злочинів і досі залишається одним із членів вашої Парламентської асамблеї? Щоб нарешті зупинити перелік місяців війни й почати відлік років миру, потрібно використати всі національні й міжнародні можливості тиску на державу-терориста. Будьте в цьому лідерами – і будете лідерами руху до миру», – закликав президент України.

Окрім цього, рф після повномасштабного вторгнення в Україну можна виключити з ООН де-факто шляхом відмови визнання повноважень її представників.

Про це сказав в інтерв’ю Укрінформу голова Конституційного суду Литви у 2014-2021 роках, а нині декан факультету права університету Вітаутаса Магнуса і член Венеційської комісії Дайнюс Жалімас.

“Формально Росію треба виключити не тільки з Ради безпеки, але з ООН взагалі. Для цього є підстава — агресія як серйозне порушення статуту ООН. Але це неможливо, тому що виключення ухвалюється 2/3 Генеральної асамблеї ООН після рекомендації Ради безпеки. Ми всі розуміємо, що Росія не погодиться з такою рекомендацією і накладе вето”, — сказав він.

“Але є механізм, як виключити Росію з ООН де-факто. Це відмова визнати повноваження представників Росії шляхом більшості голосів у Генеральній асамблеї, а також у Раді безпеки. Це процедурне питання, ветувати його у Раді безпеки неможливо. Підстава — політика уряду Росії, яка не є миролюбною і направлена проти цілей і принципів ООН, які прописані в статуті організації. Такий прецедент був стосовно Південно-Африканської Республіки, коли її представників не визнали через політику апартеїду”, — додав Жалімас.

Джерело.

Close