facebook

“Україні поставили умови”: тарифи на електроенергію та газ мають різко підскочити вже невдовзі

Україна отримує допомогу від міжнародних партнерів, які натомість хочуть бачити реформи. Серед них підвищення тарифів на комунальні послуги – електроенергію та газ. Це можливо протягом року, а війна протягом цього періоду може закінчитися.

Як інформує “biz/today/ua”, США закликали Україну лібералізувати тарифи на електроенергію та газ. Щоб не постраждали найвразливіші категорії населення, їм запропоновано зберегти субсидії. Питання перегляду енерготарифів планують узгодити протягом року. Якщо наш уряд прислухається до порад партнерів, на ринку послуг можуть відбутися значні зміни.

Влада дала зрозуміти, що готова переглянути тарифну політику. Колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що Україна може використати власний газ – і тоді його вартість має бути демократичною для споживачів:

“Собівартість його видобутку – 3 грн/кубометр. А нинішній тариф – уже 8 грн/кубометр. А з вартістю транспортування – 10 грн. Таким чином, нинішній тариф повністю покриває ринкову ціну газу. І підвищувати його немає жодної потреби”.

А ось підвищення тарифів на електроенергію цілком можливе. Перед нашим стоїть завдання створення ринку, на якому зможуть працювати усі виробники. Рева підкреслив, що американці нажахані ситуацією на українському енергоринку й вимагають наведення порядку та припинення розкрадань. Також очікується єдина ціна для споживачів. Ті, хто не зможе вносити повну оплату, повинні отримувати підтримку від держави.

Колишній міністр соціальної політики Павло Розенко вважає, що підвищення тарифів спричинить стрибок кількості претендентів на субсидії, а це величезні кошти. У будь-якому випадку підвищення тарифів має бути поступовим. Слід розробити диференційований тариф, залежно від рівня використання електрики.

Джерело.

Close