facebook

На руки дадуть по 12 тисяч на місяць: Кабмін майже подвоїв важливі виплати

Уряд збільшить зарплату для “Армії відновлення”.

27 жовтня уряд прийняв рішення збільшити оплату праці на півтора рази (до 10 050 грн.) за виконання суспільно корисних робіт у рамках проекту Армія відновлення пише ZN.

Зокрема, встановлено, що сума основної та додаткової заробітної плати за такі роботи не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент нарахування, за повністю виконану місячну (годинну) норму праці, з урахуванням положень законів “Про оплату праці” та ” Про організацію трудових відносин за умов військового стану”.

Отже, з початку 2024 року чекають ще два підвищення виплат, досягаючи 10 650 грн з 1 січня та 12 тис. грн з 1 квітня, відповідно до збільшення мінімальної зарплати, запланованого у державному бюджеті на 2024 рік.

Проект “Армія відновлення” було запущено восени 2022 року для фінансової підтримки зареєстрованих безробітних та незайнятих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку з числа застрахованих, які не мають статусу зареєстрованого безробітного. За рік його дії понад 62 тисячі безробітних із 19 регіонів залучили до виконання таких робіт.

Незважаючи на можливість збільшення оплати за рахунок місцевого бюджету, фінансування відбувається за рахунок коштів Фонду обов’язкового державного соціального страхування від безробіття, а також коштів місцевих бюджетів, підприємств, установ, організацій та інших законних джерел.

Для тих, хто погодився на виконання суспільно-корисних робіт, центр зайнятості, де безробітні зареєстровані, укладає із замовником терміновий трудовий договір на період виконання робіт.

Важливо відзначити, що види суспільно корисних робіт, які пропонують незайняті люди, включають різноманітні завдання: від допомоги постраждалим внаслідок бойових дій громадянам до створення маскувальних сіток, консервації продукції для Збройних Сил України, шиття одягу та ремонту військової амуніції; від розбирання завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, очищення залізничних та автомобільних доріг, пошкоджених внаслідок бойових дій, до облаштування та зміцнення блокпостів та підвальних приміщень під укриття.

Джерело.

Close