facebook

Загадка століття! Вченим вдалося розкрити секрет сходження Благодатного вогню

Факт сходження Благодатного вогню в Єрусалимі, що відбувається у Великдень, не дає спокою мільйонам людей по всьому світу.

Багато з них намагаються пояснити цей процес.

Не зупиняються в пошуку істини і вчені, які напередодні зробили нову спробу дати пояснення цьому процесу. За їхніми словами, на поточний момент існує відразу кілька способів запалити Благодатний вогонь, не використовуючи сірники.

Найпростіший метод полягає в ретельному змішуванні концентрованої сірчаної кислоти з порошком марганцівки. Частину утвореної кашки наносять дерев’яною або скляною паличкою на будь-який гарячий предмет, чи то аркуш паперу, чи то натуральну тканину, після чого цей предмет миттєво запалюється. Вчені стверджують, що такий спосіб використовували в храмах протягом кількох сотень років.

Також вченим вдалося знайти відповідь на питання, чому Благодатний вогонь не обпікає руки вірянам. Такого ефекту можна домогтися, якщо змішати борну кислоту, етиловий спирт і краплю концентрованої сірчаної кислоти.

Посудину можна помістити під частину купола, непомітну для прочан, і підвести до неї лляну нитку, просочену горючим розчином. При підпалюванні цієї нитки під куполом майже одразу ж спалахне вогонь, який буде горіти, але не обпалювати. Річ у тім, що процес спалювання ефіру борної кислоти відбувається за низької температури, тому в перші секунди вогонь не обпікає. Однак ефект зникає з початком горіння етилового спирту.

Благодатний вогонь з’являється в храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі напередодні Великодня. Винос великоднього вогню символізує вихід із Гробу воскреслого Ісуса Христа. Загадку загоряння вогню не можуть пояснити вже кілька століть.

Джерело.

Close