facebook

ФОПи налякані: всі правила роботи зміняться, а податки піднімуть до 17%

ФОПам змінять правила нарахування податків.

Уряд України у середу, 27 грудня прийняв Національну стратегію доходів. У ній передбачено реформу спрощеної системи оподаткування, повідомляє Економічна правда.

Спрощену систему оподаткування, згідно з якою підприємці можуть платити єдиний податок і не вести майже жодного обліку, пропонують радикально реформувати. Вказується, що це необхідно для зменшення кількості зловживань.

За наявними даними видання, пропонується внести такі зміни:

Скоротити кількість груп спрощеної системи: другу та третю групу об’єднати в одну та залишити лише другу групу;
Юридичним особам згодом не можна буде перебувати на спрощеній системі. Спочатку держава поетапно підвищуватиме ставку єдиного податку для таких осіб до 18% (з поточних 3% або 5%), а потім взагалі заборонить перебувати на спрощенці;
Для ФОП на першій групі спрощеної системи хочуть запровадити податок у вигляді відсотка від доходу. Нині їм лише фіксована сума;
ФОП на другій групі, а також ті підприємці, які зараз перебувають на другій та третій групах, сплачуватимуть податок у вигляді відсотка від доходу. Розмір цього податку диверсифікують і він становитиме від 3% до 17% від доходу залежно від виду діяльності такого ФОП;
Спрощенцям на четвертій групі, а це агровиробники, теж хочуть підвищити ставки податку для того, щоб стимулювати їх переходити на загальну систему оподаткування.
У майбутньому всім спрощенцям потрібно буде користуватися касовими апаратами та вести облік походження товарів. Але цей облік буде максимально простим.

Держава також має намір обмежити кількість видів діяльності, якими можна буде займатись на першій групі спрощеної системи оподаткування.

Заплановано, що такі зміни вводитимуться в країні не відразу, а поступово протягом 2024-2030 років.

Як уже зазначалося, метою запровадження таких змін є зменшення зловживань спрощеною системою оподаткування для того, щоб ухилятися від сплати податків.

Джерело.

Close