Понад 70% комунальної інфраструктури в Росії зношена і потребує термінової заміни та оновлення.
У новорічні свята військовий моряк, капітан ВМФ РФ Владислав Івашкевич, який воював в Україні, замерз на смерть у своєму будинку на території садового товариства в селищі Цвелодубово, Ленінградська область, після відключення електроенергії. У 2022 році він поїхав “захищати” Росію, незважаючи на солідний вік – 58 років.
Перед 1 січня повідомлення про комунальні аварії з’являються з Росії одна за одною. Дев’ять міст Підмосков’я змушені палити багаття, щоб зігрітися в люті морози, хоча вони не можуть поскаржитися на погане фінансування житлово-комунального господарства. Навіть Корольов, де знаходиться Центр управління космічними польотами Держкорпорації Роскосмос, залишився без опалення, пише Наqqin.az.
До речі, Подольськ, де лопнули і замерзли труби, наприкінці грудня отримав нагороду уряду Московської області “Прорив року” за “Ефективне управління ресурсами, фінансову стійкість, розвиток і сприятливе міське середовище”.
І якщо в Підмосков’ї вкладають гроші в комунальні послуги, то в глибинці ситуація набагато складніша. Російські ЗМІ неохоче пишуть про ситуацію в регіонах, тому Пенза, Новосибірськ, Владивосток, Липецьк, Омськ та інші населені пункти дивом прорвалися в загальноросійський інформаційний простір. Перед другою річницею вторгнення в Україну росіяни починають дізнаватися про реальну ситуацію в країні.
За деякими підрахунками, 70% комунальної інфраструктури в Росії потребує ремонту або заміни. На це нібито потрібно близько п’яти трильйонів рублів. Однак, як відомо, в РФ “грошей немає” на турботу про мирних жителів, а на “СВО” і вбивство українців завжди є. Війна в Україні коштує Росії 100-120 мільярдів доларів на рік, крім втрат живої сили.
Тим не менш, Путін не може списати невдачі на своїх попередників: він сидить у Кремлі майже чверть століття. Більше того, є сумніви, що навесні 2024 року росіяни оберуть нового президента. Виходить, у них, у Путіна і у населення все добре.