facebook

Скасування мораторію: чи почнеться масове відключення світла — попередження енергетиків

Скасування урядом у грудні 2023 року раніше введеного у березні 2022 року мораторію на відключення електроенергії для споживачів, що накопичили борги, може сприяти вирішенню проблем з оплатою цих заборгованостей, запобігти масовим відключенням, повідомляє портал Енергореформа.

Представники операторів системи розподілу (ОСР, обленерго) та постачальників універсальних послуг (ПУП) вважають, що такий крок може сприяти покращенню ситуації на ринку електроенергії.

“У нашої компанії, ТОВ “Закарпаттяенергозбут” (постачальник е/е – ЕР), ситуація з боргами населення має тенденцію погіршення. На початок лютого 2022 року заборгованість населення тривалою понад три місяці становила 26 млн грн. На 1 січня 2024 року ця сума зросла майже втричі, до 86 млн грн”, – повідомив Головний виконавчий директор Групи Tolk Володимир Крупко під час обговорення на Energy Club.

Крупко також відзначив, що найбільший зріст боргів спостерігається серед споживачів, які щомісяця сплачують в середньому 2700 грн, такі як власники великих будинків та об’єктів з розвиненою інфраструктурою.

Відмітивши роль мораторію в підтримці населення на початку конфлікту, Крупко висловив надію, що його скасування сприятиме збору коштів і позитивно позначиться на ринку в цілому.

“З введенням мораторію уряд зробив важливий крок, спрямований на допомогу населенню в умовах початку вторгнення. Проте, на жаль, частина споживачів сприйняла це як можливість уникнути оплати комунальних послуг”, – додав він.

Директор ТОВ “Прикарпатенерготрейд” (ПУУ) Олег Дацко додав, що мораторій допоміг утримати велику заборгованість населення за електроенергію.

“На початок 2024 року ми фіксували заборгованість населення в розмірі 340 млн грн за електроенергію. Ця сума зросла на “40% плюс” за минулий рік, що складає близько 70 млн грн, які стали простроченою заборгованістю. Якби мораторій був скасований раніше, такої ситуації, ймовірно, не виникло б”, – наголосив Дацко.

Він також зазначив, що субсидії та пенсіонери регулярно сплачують за електроенергію, в той час як борги формуються серед тих, хто може виплатити свої рахунки.

Щодо можливих відключень через борги, Дацко пояснив: “У нас є план на 2-3 місяці. Ми не маємо наміру відключати тисячі споживачів. Ми спрямовуємо зусилля на взаємодію з клієнтами, активно спілкуємося, щоб повідомити про скасування мораторію та важливість оплати рахунків. Вже зараз відчуваємо інтерес з боку клієнтів, які звертаються у наш центр обслуговування, щоб укласти графіки реструктуризації боргів. Ми очікуємо, що за два-три місяці ситуація стабілізується, і ми зможемо уникнути масових відключень”.

Джерело.

Close