facebook

Лютневі надбавки до пенсії: як оформити та скільки заплатять

В Україні з 1 січня зріс прожитковий мінімум на одну особу до 2 920 гривень. У зв’язку з цим піднялися також виплати та надбавки, що залежать від цього показника, пише 24канал.

Насамперед це стосується надбавки для осіб, які мають звання “Почесного донора України”. Такий статус українцям надається, якщо вони безкоштовно здали:

40 доз цільної крові або її компонентів через метод аферезу;
60 доз плазми.
Надбавка людей даної категорії становить 10% від прожиткового мінімуму на одну особу. Тож із січня вони отримують додатково до пенсії 292 гривні.

Крім цього, кожен пенсіонер може автоматично отримати надбавку після досягнення певного віку. Їх розмір наступний:

від 70 до 74 років включно додаткові 300 гривень
від 75 до 79 років 456 гривень
від 80 років – 570 гривень.
Є ще доплати за додатковий стаж. Якщо пенсіонер відпрацював понад 35 років для чоловіків або 30 років для жінок, він отримає по 1% від розміру пенсії за кожен понаднормовий рік. Проте, сума за рік не може перевищувати 209 гривень.

Зазначимо, що пенсіонер, який самостійно виховує дитину до 18 років, може щомісяця отримувати надбавку в 150 гривень.

Додамо, для пенсіонерів, які отримали статус ВПО ще до повномасштабного вторгнення, продовжено терміни фізичної ідентифікації до 31 березня 2024 р. Тобто такі особи матимуть ще 3 місяці, щоб пройти фізичну ідентифікацію – і можуть зробити це як у відділенні Пенсійного фонду чи Ощадбанку. так і віддалено через електронний кабінет ПФУ або відеоідентифікацію.

Джерело.

Close