facebook

1 травня крайній термін: усім українцям поставили жорсткі податкові умови, що обов’язково потрібно зробити

В Україні триває деклараційна кампанія – 2024, під час якої громадяни та фізичні особи – підприємці повинні звітувати про свої доходи, отримані протягом попереднього року, у визначені законодавством строки, повідомляє Державна податкова служба.

У встановлених термінах подання декларації важливо дотримуватися таких умов:

Фізичні особи – підприємці (за винятком осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), фізичні особи, що здійснюють самостійну професійну діяльність, а також громадяни повинні подати декларацію до 1 травня наступного року після звітного. Якщо останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем вважається наступний операційний (банківський) день згідно з Податковим кодексом України.

У випадку відсутності підтверджуючих документів щодо доходу з іноземних джерел і сплаченого там податку, платник зобов’язаний подати заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня наступного року.

Фізичні особи – підприємці, які припиняють свою підприємницьку діяльність, повинні подати декларацію протягом 20 календарних днів наступного місяця після реєстрації припинення діяльності.

Резиденти, які переїжджають за кордон на постійне місце проживання, повинні подати декларацію не пізніше, ніж за 60 календарних днів до виїзду.

Фізичні особи, що мають право на податкову знижку, повинні подати декларацію до 31 грудня наступного року після звітного.

Ці строки встановлені відповідно до Податкового кодексу України.

Джерело.

Close